Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
06.01.2016

Wielka gratka dla fanów spektaklu Amy. Klub 27!!!!

Polecamy serdecznie wydarzenie i zachęcamy do udziału w seansach...

Wielka gratka dla fanów spektaklu Amy. Klub 27!!!! 
Polecamy serdecznie wydarzenie i zachęcamy do udziału w seansach Kina Agrafka.

Klubowicze przybywajcie!

link i info wydarzenia

www.kinoagrafka.pl/

 

Klub 27 - w kulturze masowej termin określający znanych muzyków z gatunku rocka, bluesa i R&B, którzy z różnych przyczyn zmarli w wieku 27 lat. Wielu popularnych artystów – m.in. Robert Johnson, Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain i Amy Winehouse – zmarło w tym samym wieku, co wywołało przekonanie, że przedwczesna śmierć muzyków w wieku 27 lat to swego rodzaju fatum.

W związku z premierą filmu JANIS zapraszamy na przegląd filmów poświęconych wybranym artystom należącym do Klubu 27.


POGRAM:
14 stycznia 2015 /czwartek/ | 20:00
AMY | Amy,
reż. Asif Kapadia, Wlk. Brytania 2015, 128’
Wprowadzenie: Łukasz Wojtusik | Radio Tok FM


15 stycznia 2015 /piątek/ | 20:00
THE DOORS - HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA | When You're Strange
reż. Tom DiCillo, USA 2009, 86’

 

16 stycznia 2015 /sobota/ | 20:00
JANIS | Janis: Little Girl Blue
reż. Amy Berg, USA 2015, 106’ - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

 

17 stycznia 2015 /niedziela/ | 20:00
LAST DAYS | Last days
reż. Gus Van Sant, Wlk. Brytania 2005, 97’

Opisy filmów:

AMY | Amy, reż. Asif Kapadia, Wlk. Brytania 2015 
Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy - błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, by ją kochano.
Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki. Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat? "Amy" to trzymająca w napięciu historia, stworzona z niepublikowanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet.

THE DOORS - HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA | When You're Strange, reż. Tom DiCillo, USA 2009
Film, który wziął swój tytuł z nawiązującego do stylistyki kabaretu przeboju The Doors, "People Are Strange”, jest chronologicznym zapisem narodzin kolejnych z sześciu przełomowych albumów studyjnych, nagranych w ciągu zaledwie pięciu lat oraz elektryzujących występów na żywo. Unikatowy materiał utrzymany w nurcie cinéma vérité przybliża realia twórczej współpracy oraz życia prywatnego członków zespołu.

JANIS | Janis: Little Girl Blue
reż. Amy Berg, USA 2015
Janis nie jest cool w żadnym sensie tego słowa. To szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Amy Berg (reżyserka nominowana do Oscara za dokument Deliver Us from Evil) powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu.

LAST DAYS | Last days, reż. Gus Van Sant, Wlk. Brytania 2005
"Last Days", reż. Gus Van Sant, to próba rekonstrukcji zdarzeń towarzyszących ostatnim dniom życia Kurta Cobaina, legendarnego lidera grupy Nirvana. Próba, gdyż rzekomo samobójcza śmierć "Duchowego Przywódcy Pokolenia X" nadal pozostaje enigmą. Bohater filmu, Blake (Michael Pitt) jest wybitnie uzdolnionym i równie wybitnie kontrowersyjnym muzykiem, którego pasja tworzenia zawiodła w mroczny kąt samotności. Obowiązki dnia codziennego kradną mu oddech, a przyjaźń staje się drogą przez męki. Razem z Blakiem spędzamy długie, czarne godziny w domku pośród lasu. 
Obserwujemy jego ucieczkę przed życiem i samym sobą... "Cul-de-sac", która zmierza w kierunku wiecznej nirwany...


Bilety: wg cennika ( przedpremierowy pokaz JANIS bilety: 18 zł)

Współpraca: DKF Rozpięci

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej