Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
14.02.2020

TEATRALNY OGRÓD KRAKOWIAN

W dziesiejszym wydaniu Głos - Tygodnik Nowohucki przeczytacie o TEATRALNYM OGRODZIE KRAKOWIAN. Projekt realizowany przez Ogrody Krakowian.
Polecamy do porannej kawy

Teatralny Ogród Krakowian W otoczeniu Teatru Ludowego powstaje miejsce, które będzie miało swój niepowtarzalny klimat i charakter. Tak jak nasz Teatr! Ogrody Krakowian to projekt realizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej. W kwietniu minionego roku odbyły się pierwsze konsultacje społeczne dotyczące budowy parku. Na tym etapie uwzględniono model warsztatowy w celu wypracowania spójnej wizji zagospodarowania terenu. Podczas konsultacji przedstawiono idee parków kieszonkowych oraz inspiracje zagospodarowania przestrzeni. Uwzględniono możliwości nowych nasadzeń roślinnych oraz ochronę bieżącej zieleni tak cennej dla naszej dzielnicy. Wprowadzono również propozycje dotyczące elementów małej architektury, które pod okiem projektantów zyskały istotny i spójny wizerunek dla Nowej Huty. Do konsultacji zostali zaproszeni mieszkańcy dzielnicy oraz pracownicy Teatru Ludowego, który mieli możliwość podzielenia się swoimi pomysłami. Konsultacje miały na celu wypracowanie w modelu warsztatowym spójnej i praktycznej wizji planowanego parku. W grudniu 2019 teren został przekazany pod budowę, a tym samym rozpoczął się I etap realizacji Teatralnego Ogrodu Krakowian. W ramach inwestycji zostanie posadzonych 16 szt. nowych drzew, 277 szt. pnączy. W ogrodzie nie zabraknie również krzewów (3673 szt. ) w tym pięknych i znaczących dla Nowej Huty róż — ponad 1000 sztuk. Oprócz zieleni projekt przewiduje nowe miejsca do wypoczynku jak wygodne ławki, przestrzeń przeznaczoną dla najmłodszych czy informator dot. historii rozwoju teatru w Nowej Hucie. Otwarcie parku zaplanowane jest na przełom lipca/sierpnia 2020 r. Teatralny Ogród Krakowian to jeszcze jeden powód do wspólnych spotkań z mieszkańcami naszej dzielnicy. Miejsce ma stanowić integralną część naszej przestrzeni, być dostępne i przyjazne. Chcemy, aby to miejsce sprzyjało naszym sąsiedzkim spotkaniom. Ułatwiało kontakt i dotarcie do teatru, a jednocześnie było miejscem przyjemnych wizualnie. Nowa przestrzeń będzie zapraszać do spędzaniu wolnego czasu w otoczeniu Teatru. Zależy nam, aby miejsce zachęcało do obcowania z kulturą nawet w nie tak niebezpośredni sposób, jak zapoznanie się z dostępnymi tablicami informującymi o historii dzielnicy i naszego Teatru oraz otaczającą nas architekturą. Od kilku sezonów Teatr podejmował działania o charakterze partypacyjnym i sprzyjającym integracji mieszkańców. Organizowaliśmy: Bale karnawałowe, Pikniki Familijne, Sylwester przed Teatrem, Wyprzedaż garażową. Park to kolejny etap umożliwiający poznanie naszej działalności w szerszej sferze niż tylko udział w spektaklach. Chcemy być bliżej ludzi i stanowić część ich życia wzajemnie czerpiąc współtworzenia kulturalnych miejsc. Stawiamy na dostępność, pozbawianą ograniczeń architektonicznych. Estetyczna przestrzeń wokół Teatru to korzyść dla Nas wszystkich.

Fot. Anka R

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej