Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
20.10.2019

SZEŚĆ NAGRÓD DLA SPEKTAKLU "GDY PRZYJDZIE SEN" NA XIX FESTIWALU DRAMATURGI WSPÓŁCZESNEJ "RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA" W ZABRZU.

Jury pragnie szczególnie podkreślić walor zespołowości gry aktorskiej w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie, gdzie na scenie wspólna kreacja artystyczna jest dziełem twórców różnych generacji, co istotnie unaocznia możliwości i zarazem tradycje wielopokoleniowego zespołu teatralnego.

Werdykt Jury XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu.

Jury Festiwalu w składzie: Zenon Butkiewicz (przewodniczący), Dariusz Miłkowski i Michał Pabian postanowiło po obejrzeniu 12 spektakli objętych programem festiwalu wyrazić uznanie organizatorom festiwalu za interesujący zestaw festiwalowych spektakli trafnie odzwierciedlający hasło programowe festiwalu, w tej edycji kładący szczególny nacisk na społeczne i obyczajowe aspekty otaczającej nas rzeczywistości.

Jury postanowiło przyznać Nagrodę im. Stanisława Bieniasza w formie medalu zaprojektowanego przez Zygmunta Brachmańskiego – Michałowi Buszewiczowi za tekst stanowiący kanwę spektaklu „Kowboje” w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie.

Jury pragnie szczególnie podkreślić walor zespołowości gry aktorskiej w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie, gdzie na scenie wspólna kreacja artystyczna jest dziełem twórców różnych generacji, co istotnie unaocznia możliwości i zarazem tradycje wielopokoleniowego zespołu teatralnego.
Jury przyznaje Główną Nagrodę za reżyserię i twórczy wkład w realizację dramatu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie Małgorzacie Bogajewskiej.

Jury przyznaje nagrodę za reżyserię i opracowanie tekstu spektaklu „Miłość od ostatniego wejrzenia” w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy Iwonie Kempie.

Jury przyznaje nagrody aktorskie :
– Beacie Schimscheiner za rolę Matki w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie
– Iwonie Sitkowskiej za rolę Basi w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie
– Wojciechowi Lato za rolę Jaśka w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie
– Cezaremu Kołaczowi za rolę Mietka w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w Teatrze Ludowym w Krakowie
– Magdalenie Czerwińskiej za rolę w spektaklu „Miłość od ostatniego wejrzenia” w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy
– Agacie Wątróbskiej za rolę w spektaklu „Miłość od ostatniego wejrzenia” w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy – Annie Gajewskiej za rolę w spektaklu „Miłość od ostatniego wejrzenia” w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy
– Urszuli Gryczewskiej za rolę Matki Dory w spektaklu „ Seksualne neurozy naszych rodziców” w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi
– Jolancie Rychłowskiej za rolę Joli w spektaklu „Kowboje” w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie
– Pawłowi Bernadowskiemu za rolę Liama/Szlomo w spektaklu „Źli Żydzi” w Teatrze Nowym w Zabrzu
– Maciejowi Zuchowiczowi nagrodę dla młodego aktora za rolę Freda w spektaklu „Człowiek z Oklahomy” w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

Jury postanowiło przyznać wyróżnienia aktorskie:
– Annie Koniecznej za rolę Daphne w spektaklu „Źli Żydzi” w Teatrze Nowym w Zabrzu
– Aleksandrze Bogulewskiej wyróżnienie dla młodej aktorki za tytułową rolę w spektaklu „Bea” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu; Jury postanowiło przyznać wyróżnienie Joannie Zemanek za scenografię i kostiumy w spektaklu „Miłość od ostatniego wejrzenia” w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy.
Jury postanowiło przyznać wyróżnienie Cezaremu Iberowi za ruch sceniczny w spektaklu „Człowiek z Oklahomy” w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu Wszystkie nagrody i wyróżnienia zostały przyznane jednogłośnie.
Jury pragnie zwrócić uwagę na szczególne okoliczności towarzyszące udziałowi w festiwalu zespołu Teatru Dramatycznego w Warszawie. Niezwykła determinacja, która umożliwiła wbrew poważnym i niespodziewanym okolicznościom dotarcie zespołu do Zabrza i prezentację spektaklu „Miłość od ostatniego wejrzenia” i okazany w ten sposób szacunek teatralnej publiczności zasługuje na słowa najwyższego uznania.

Werdykt Jury „Młodych” XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu.
Jury Festiwalu w składzie: Anna Stryj, Anna Wlisłocka i Bartłomiej Golik postanowiło po obejrzeniu 12 spektakli objętych programem festiwalu przyznać następujące nagrody:
1. dla Iwony Kempy za najlepszy spektakl „Miłość od ostatniego wejrzenia” w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy
2. dla Aleksandry Bogulewskiej, Joanny Jedrejek i Lukasza Stawowczyka za najlepszy zespól aktorski w spektaklu „Bea” w reż. Andrzeja Bubienia w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu
3. za rolę Mietka dla Cezarego Kołacza – najlepszy aktor w spektaklu „Gdy przyjdzie sen” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej w Teatrze Ludowym w Krakowie
4. dla Dominiki Korzenieckiej za najlepszą oprawę muzyczną w spektaklu „M-2” w reż. Darii Kopiec, Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku
5. dla Marcina Sławińskiego za uniwersalizm, mądrość oraz prostotę przekazu w spektaklu „Źli Żydzi” w Teatrze Nowym w Zabrzu
6. dla Cezarego Ibera – Wyróżnienie za spektakl „Człowiek z Oklahomy” Teatru im. W Bogusławskiego w Kaliszu Dodaj komentarz

ŹRÓDŁO

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej