Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
06.02.2012

SPEKTAKL "PTAKI" TO NASZA WALENTYNKOWA PROPOZYCJA DLA MIŁOŚNIKÓW POETYCKIEGO, NASTROJOWEGO TEATRU

Tym razem będzie nastrojowo i poetycko. Zapraszamy na wieczór pełen wzruszeń, na liryczną opowieść o uczuciach nieoczywistych, trudnych a jednak pięknych...


"Ptaki"
to spektakl zagrany na półtonach. Wiele zależy od tego, w jakim nastroju przyjdziemy do teatru, czy  zaakceptujemy przełamywaną krzykiem muzycznego kontrapunktu ciszę tego przedstawienia.
Pojedyncze słowa, urwane w połowie dźwięki...

_dsc5921_400_dsc6010_400

To przedstawienie jest spotkaniem z tajemniczym światem północy. Emanuje z niego poezja i dziecięca naiwność, chociaż opowiada ono o doświadczeniach ludzi "bardzo dorosłych".

Dwójka bohaterów, brat i siostra, żyją na uboczu z dala od wiejskiej społeczności. Dla postronnych może nieco zdziwaczali, żyją w niezwykłej harmonii z naturą. Nadzwyczajnymi zdarzeniami w ich życiu - znakami - stają się burza, piorun uderzający w drzewo czy przelot wędrownego ptaka. Któregoś dnia w to ich niespieszne bytowanie wkracza obcy człowiek, mężczyzna, którego Matis spotkał, kiedy próbował zostać przewoźnikiem na jeziorze i przyprowadził do domu

Spektakl jest adaptacją najbardziej znanej powieści znakomitego norweskiego pisarza, Tarjei Vesaasa, mistrza niepokojących klimatów, prostej i emocjonalnej prozy. Jego twórczość znana jest w Polsce chociażby z filmowej wersji "Ptaków", nakręconej przed laty przez Witolda Leszczyńskiego pt. "Żywot Mateusza".

Spektakl wyreżyserował Piotr Waligórski, scenografia Wojtka Stefaniaka, na scenie zobaczymy: Maję Barełkowską, Andrzeja Franczyka, Kajtka Wolniewicza.

ZAPRASZAMY 14 LUTEGO I 20 MARCA O GODZ. 19.00 NA SCENĘ POD RATUSZEM

INFORMACJE: TEL 12 68 02 112/113; 12 421 50 16

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej