1984: Ministerstwo Miłości

Duża Scena
Spektakl dla którego punktem wyjścia jest słynna powieść George’a Orwella „Rok 1984”, będzie interaktywną grą z widzem, który wraz z przestąpieniem progu Teatru Ludowego znajdzie się w Ministerstwie Miłości. Widzowie wraz z aktorami staną się aktywnymi uczestnikami dystopii, która dzięki wsparciu nowych technologii pozwoli im wniknąć w fabułę i wpływać na jej przebieg. Spektakl powstaje w ramach międzynarodowego projekty PLAYON!, którego celem jest implementacja mechanizmów gier wideo do narracji teatralnej.

Aktorzy prowincjonalni czyli pociąg do Hollywood

TIM\Scena Kameralna
Nad istotą i kondycją współczesnego człowieka-aktora pochyla się w swoim autorskim spektaklu Michał Siegoczyński, przywołując niezwykle głośny kiedyś film „Aktorzy prowincjonalni” Agnieszki Holland. W prowincjonalnym teatrze aktorzy przygotowują premierę dramatu narodowego wieszcza… zapraszamy na widownię.

Akt równoległy

Duża Scena
Wszystko zaczęło się od zamieszczonej w gazetce parafialnej reklamy miłego, uroczego i zacisznego hoteliku. Opowieść o trudach tego „pierwszego” skoku w boku i małżeńska komedia omyłek, ale czy tylko?

Anioły w Ameryce

Duża Scena
To pełna ironii i zjadliwego humoru historia o „demokracji” z czasów administracji ultraprawicowego prezydenta - Ronalda Reagana, nazwana też arcydziełem epoki chaosu. Jest jednak przede wszystkim opowieścią o miłości – „miłości w czasach zarazy”.

Ballady i romanse. Horror School Musical

Duża Scena
Czy odnajdziemy radość życia pomimo szalejących kryzysów? Jak odzyskać wiarę w miłość, rodzinę i ludzkość? Czy inspiracją dla odrodzenia może być wydany 200 lat temu tomik poezji romantycznej?

Bezmatek

Wstrząsający do bólu spektakl Marcina Libera, inspirowany książką nagrodzonej paszportem „Polityki” Miry Marcinów. Opowiada o doświadczeniu śmierci bliskiej osoby, ale też o tym jak z czasem zmienia się rozumienie dawnych zależności.

Boska

Przeszła do historii jako Boska! Czarowała głosem, każdy chciał ją usłyszeć, widzowie i słuchacze wypełniali po brzegi sale Carnegie Hall... A ona, radośnie fałszując, rozkoszowała się swoim brakiem talentu, albo wiarą, w to, czego Bóg jej poskąpił.

Calineczka

TIM\Scena Kolorowa
Jedna z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Kto by pomyślał, że w tak małej, delikatnej i kruchej Calineczce ukryta jest tak wielka siła? Niezwykle ważna opowieść o odwadze bycia sobą, o nieuleganiu modom i trendom, o akceptacji i przyjaźni.

Chłopi

Duża Scena
Spektakl jest rekonstrukcją powieści Reymonta, która przybiera formę „śledztwa” referowanego z perspektywy świadka zbiorowego samosądu , linczu, dokonanego przez społeczność parafialną. To opowieść o naszych przodkiniach i przodkach; od nich pochodzi DNA, które nas dzisiaj definiuje.

Doktor Dolittle

Duża Scena
Doktor Dolittle jest lekarzem, który mieszka w małym, angielskim miasteczku. Oprócz tego, że leczy ludzi, pomaga też wszystkim zwierzętom, które tego potrzebują. Każdy zwierzak - zbłąkany pies, ptak ze złamanym skrzydłem, mama lisica ze swoimi dziećmi - może liczyć tu na schronienie, posiłek i opiekę.

Don Kichot rzewne pieśni kobiety popularne seriale i rycerze

Duża Scena
Absurdalny dowcip, błyskotliwe dialogi! Muzyczne hity wszech czasów! I zespół Teatru Ludowego w filmowo - teatralnej opowieści o Don Kichocie naszych czasów i jego Dulcyneach.

Gdy przyjdzie sen

Scena Pod Ratuszem
Tragikomedia ludzkich zachowań, kryminał i tragedia miłosna w jednym. Historia zrodzona z pragnienie innego, intensywnego życia, miłości, luksusu, chwili, w której czując się jak uwięziony, kolorowy ptak, chce się odlecieć w nieznane…

Głos ludzki / Piaf

Zapraszamy na wieczór pełen wzruszeń przy przepięknych piosenkach z brawurowymi wręcz aranżami orkiestrowymi Abla Korzeniowskiego – niby z Krakowa, ale jednak wprost z Hollywood. Piosenki „paryskiego wróbelka” zaśpiewa Małgorzata Krzysica. Zapraszamy do nastrojowych piwnic Sceny Pod Ratuszem.

Jak wam się podoba

Duża Scena
Klasyka dramaturgii europejskiej, popularna komedia Szekspira o wygnanej dziewczynie, która ukrywa się w przebraniu chłopaka i wywołuje tym serię pomyłek. Lekkości i dowcipu szekspirowskiej komedii dodaje dwuznaczna gra w przebierankę.

Kolacja dla głupca

Duża Scena
Zapraszamy na kolację! Atrakcją wieczoru będzie tytułowy Głupiec, niezbyt lotny księgowy z ministerstwa finansów, fantastyczny obiekt towarzyskich manipulacji i żartów.

Krakowska lekkość bytu

W rytm granej na żywo energetycznej muzyki, usłyszymy 23 songi pełne humoru, czarnej groteski, zaprawione odrobiną melancholii i nasączone duchem niepokornego rocka, w których wspomnienia dawnych czasów, mieszają się z ironicznym obrazem współczesnego miasta.

Królowa Śniegu

Duża Scena
Trudno wyobrazić sobie świat bez baśni Andersena. To między innymi dzięki nim dzieci poznają świat wartości, uczą się dobra i bezpiecznie obcują ze złem, a dorośli mogą odbyć sentymentalną podróż do czasu własnego dzieciństwa.

Kruk z Tower

TIM\Scena Kameralna
Matki często tak mają, że za bardzo kochają, za bardzo chcą się przypodobać swoim dzieciom i za dużo chcą wiedzieć o ich życiu, a to drażni, zwłaszcza nastolatków. Kostia po śmieci ojca zupełnie stracił kontakt ze swoją matką, złości go jej troska i zabieganie o jego uwagę. To nie tylko konflikt pokoleń, to odwieczny bunt nastoletniego człowieka, który już czuje się trochę dorosły.

Lokomotywą przez świat

TIM\Scena Kameralna
Zapraszamy na interaktywny spektakl dla dzieci, wykorzystujący muzyczność poezji Juliana Tuwima. Multiinstrumentalna zabawa słowem i dźwiękiem sprawi, że zniknie bariera językowa i polskie dzieci zrozumieją swoich kolegów z Ukrainy, a mali Ukraińcy Polaków.

Mistrz i Małgorzata

Duża Scena
Diabelski korowód świty Wolanda przybył do miasta. Chce je poznać, dowiedzieć się jak żyją ludzie, w co wierzą, co jest dla nich ważne, co lepsze: cuda czy apokalipsa? Tytułowy Mistrz to pisarz, Małgorzata zaś wierzy w jego pisanie i jest gotowa na wszystko, żeby je ocalić. Ale o czym jest jego powieść? Główni jej bohaterowie to Jeszua i Piłat. A diabeł obserwuje, miesza i sprawdza.

Piotruś Pan. W cieniu dorosłości

TIM\Scena Kolorowa
Piotrusia Pana nie trzeba nikomu przedstawiać – dumny, przekorny chłopak, który nigdy nie dorośnie. Nie ma przeszłości ani przyszłości, jego życie to „wieczne teraz”, wieczna Nibylandia. Tak przynajmniej było do tej pory. Kraina wiecznej młodości zaczyna tracić swój beztroski charakter...

Pippi

Duża Scena
Nazywa się Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Langstrumpf. Ma 9 lat i zna ją każdy. Nie słynie z tego, że lubi chodzić do szkoły, ani z tego, że jest posłuszna dorosłym. Pokochacie ją bardzo! Jak wszyscy na całym świecie.

Preskot

TIM\Scena Kolorowa
Magiczna i ciepła opowieść o sile wyobraźni, która pomaga w chwilach gdy świat się chwieje w posadach. To historia dziesięcioletniego chłopca i jego wymyślonego przyjaciela, ogromnego jak tygrys, gadatliwego i niewidzialnego kota.

Pyza na polskich dróżkach

Duża Scena
Wędrówki rezolutnej, tryskającej dobrym humorem Pyzy, która uciekła ze stolnicy, żeby wędrować po Polsce, bawiły i uczyły wiele pokoleń Polaków. To dzięki jej fascynującym przygodom i dzisiaj młodzi widzowie mogą podziwiać piękno ojczystego krajobrazu,...

Rzym. Fellini 1920-1993

Duża Scena
Saga rodzinna 1920-1993. Opowieści o włoskim szaleństwie. Pokażemy magię codzienności i przerażającą zwyczajność sztuki, która się nią żywi. Zmieścimy dwudziestowieczne Włochy w kilkunastu żywych obrazach, posłuchać rozmów artystów i wałkoni, mieszczan i proletariuszy. To będzie opowieść o dorastaniu i nauce opowiadania o świecie, który przeminął. O zmarnowanych szansach i cudzie prostoty.

Sarenki

Któż z nas nie lubi czeskich komedii. Specyficzny humor naszych sąsiadów zawsze wywołuje w nas - czasem niemal mimowolną - wesołość. Zapraszamy zatem na wesoły wieczór w towarzystwie czterech życiowych nieudaczników: dyrygenta, który w wypadku ...

Solaris

Duża Scena
Na Solaris trzeba odkryć miłość. Na Solaris trzeba odkryć sens powrotu do życia. Na Solaris trzeba odkryć nowy kierunek. I narodzić się na nowo. Masz jedno życie. Ile go jeszcze zostało?

Sztuka

To opowieść o tym, jak biały obraz na białym tle wystawił na próbę szorstką, wieczną, męską przyjaźń. Trzej panowie, którzy z pozoru jak muszkieterowie gotowi byli poświęcać się wszyscy za jednego, jeden za wszystkich nagle odkrywają, że ich przyjaźń może być pozorna. Przecież różnią się wszystkim, zainteresowaniami, światopoglądem, poziomem życia…

Śmierć komiwojażera

24 godziny z życia komiwojażera. Sprzedawcy, akwizytora. Być może ostatnie 24 godziny. Nie jest doskonałym ojcem, lojalnym mężem, ani odnoszącym sukcesy zawodowe człowiekiem. Ale bardzo chce, żeby wszyscy tak myśleli. On sam też w to wierzy, budując samonapędzający się mechanizm zaprzeczeń, iluzyjnych rzeczywistości, do których wciąga wszystkich członków rodziny, przyjaciół, czyniąc ich ofiarami mitu swojego sukcesu.

Tajemnica góry

TIM\Scena Kameralna
To familijna opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności, poszukiwaniu własnej drogi i zawiłych relacjach dzieci z rodzicami, opowiedziana w konwencji przebojowego horroru i powieści akcji, z dużą dozą humoru, dystansu i wejrzenia w ciepło wzajemnych relacji.

Trik Patryka

TIM\Scena Warsztatowa
„Trik Patryka” to mądry i wzruszający spektakl o otwieraniu się na inność i oswajaniu jej. I nie chodzi tu wyłącznie o niepełnosprawnego brata głównego bohatera. Każda z postaci, z którą rozmawia Patryk, jest w jakiś sposób „inna”.

Via-gra

Lekko komediowia forma przedstawienia, w której życie mniej boli, a śmiech oczyszcza i wyzwala.

Wstyd

„Wstyd” Marka Modzelewskiego to rozpisana na cztery postaci – dwóch teściów i dwie teściowe – opowieść o tym, co mają począć rodzice, gdy ich planujący ożenek syn nagle ucieka sprzed ołtarza.

Wszystko o kobietach

To napisana z matematyczną precyzją - oczywiście przez mężczyznę - sztuka o kobietach. Skonstruowana jak misterna układanka z puzzli.

Wszystko o mężczyznach

Męski świat, wykreowany ze strzępów rozmów podsłuchanych w siłowni, deklaracji składanych przy kieliszku, buńczucznych gróźb mafiosów z półświatka, nie do końca twardych męskich rozmów, w sytuacjach, kiedy staje się wobec utraty najbliższych…

Wujaszek Wania

Pytania o sens życia w świetle podjętych niegdyś decyzji, o zasadność wyborów, które prowadzą nas na trudne ścieżki losu, o prawo do szczęścia, miłości i nieskrępowanego życia. Kiedyś mogły nam się wydawać jedynie romantyczne, odległe, typowe dla bohaterów literackich. Jednak dziś, w roku 2021, kto z nas nie miał podobnych refleksji?

Zahipnotyzuj mnie. Piosenki Zygmunta Koniecznego.

Duża Scena
Muzyczno-plastyczny spektakl oparty na twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów piosenek, muzyki teatralnej i filmowej - ZYGMUNTA KONIECZNEGO. Cud narodzin i życia. Człowiek, wolność, szczęście, samotność i miłość.

Queer Choir Summer Festival / koncert finałowy

Duża Scena
QUEER CHOIR SUMMER FESTIVAL to pierwszy w historii festiwal chórów LGBTQ+ w Europie Środkowo-Wschodniej. Misją festiwalu jest zwrócenie uwagi na społeczność LGBTQ+ i podniesienie świadomości na temat niesprawiedliwego traktowania, z jakim spotyka się ona w Europie Środkowo-Wschodniej. Festiwal potrwa cztery dni a Koncert Finałowy w Teatrze Ludowym będzie jego zwieńczeniem

The Clash/Zderzenie / TEATR LUDOWY

TIM\Scena Kameralna
Projekt partycypacyjny powstały w porozumieniu z krakowską młodzieżą wchodzącą w dorosłość. Spektakl jest efektem warsztatów z tworzenia teatru muzycznego i jest zbiorem osobistych wypowiedzi uczestników. Zderzenie będzie rozumiane jako starcie z początkami dorosłego życia i wszelkimi przeszkodami jakie powoduje.

53 wojny

Dla pań będzie to spektakl o miłości, dla panów – o wojnie, a tak naprawdę to pełna emocji opowieść o tym, jak dwoje ludzi z pasją, twórczych i ciekawych świata, wśród wielu realnych wojen, rozgrywających się bliżej i dalej od naszych domów i granic, stoczyło tę najważniejszą batalię – o siebie nawzajem, o dom i rodzinę.

Andżej Śniegu / Monodram łobuzerski wzniosły

Monodram łobuzerski wzniosły. "Andżej Śniegu" to impresja autobiograficzna, monodram autorstwa i w wykonaniu legendy nowohuckiej sceny - Andrzeja Franczyka. To szczera i pozbawiona masek opowieść, spowiedź, wyznanie, nie pozbawione jednak pewnej dozy humoru. Autor i aktor jednocześnie podejmuje ze sceny niezwykle intymną i osobistą rozmowę z widzem.

Błysk rekina

Duża Scena
Sparkleshark to teatr dla wielbicieli filmów akcji! Rockowa muzyka! Świetne teksty! Brawurowe popisy taneczne! Młodość i niesamowita energia! Cool!

DJ Edee Dee (Edward Gil Deskur) - set DJ-ski - pokaz skreczy i beatboxu

DJ Edee Dee (Edward Gil Deskur) - set DJ-ski - pokaz skreczy i beatboxu w wykonaniu legendarnego DJ-a, który jako jeden z nielicznych wykonawców łączy grę na gramofonach ze śpiewem, rapem i beatboxem.

Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku

Teatralna jazda po bandzie. Jeden z najlepszych tekstów polskiej dramaturgii współczesnej po raz pierwszy w Krakowie! Dorota Masłowska na Scenie Pod Ratuszem!

Dziecko dla odważnych

„Dziecko dla odważnych” to poradnik dla wszystkich, którzy zamierzają mieć dzieci, mają dzieci i chcą ich więcej, dla tych, co maja dzieci i maja ich serdecznie dość. Ci którzy dzieci nie mają i nie zamierzają za żadne skarby świata ich mieć również znajdą w tym tekście wiele dla siebie.

Gala baletowa L'Art de la Danse

Duża Scena
Na dużej scenie Teatru Ludowego wystąpią młodzi tancerze Niepublicznej Krakowskiej Szkoły Sztuki Tańca L’Art de la Danse Gala Baletowa DANCE&CINEMA jest ukoronowaniem całorocznej pracy uczniów i pedagogów szkoły.

Hańba (Disgrace)

Scena Stolarnia
Człowiek zhańbiony to człowiek, który utracił coś, czego nie da się odzyskać. Jest jak trędowaty, jego hańba może zarazić tych, których dotknie. Utracił, ale być może też uzyskał. Bo dopiero upadłszy tak nisko, jak tylko się da, do poziomu psa, człowiek może podjąć próbę zrozumienia, kim naprawdę jest i ile tak naprawdę warte jest jego życie.

Hopla, żyjemy!

Duża Scena
W naszej teatralnej podróży spotkamy prawdziwych bohaterów tamtych czasów skupionych wokół The Beatles czyli Johna, Paula, Georga i Ringo. Każda postać ze spektaklu ma swój historyczny pierwowzór, walcząc z przesądami konserwatywnego społeczeństwa, współtworzyła legendę Swingującego Londynu, bezkompromisowej bohemy, której do dziś zazdrościmy kreatywności.

Hotel Westminster

Duża Scena
Brawurowa opowieść o hotelowo-miłosnych perypetiach przystojnego posła i wiceministra partii rządzącej, oczywiście z udziałem jego żony, kochanki oraz „zaradnego inaczej” asystenta, posłanki partii opozycyjnej i egzotycznego kelnera… w którego wcielił się Hai Bui Ngoc „NAM” - mistrz Kung Fu

Iliada

Duża Scena
Trwa wojna. Nikt już nie bardzo pamięta, kiedy się zaczęła. I z jakiego powodu się zaczęła. Nikt też nie wie, kiedy – i czy w ogóle – się skończy. Paliwo nienawiści się wypaliło, nadzieja na zwycięstwo już nie pcha do przodu. Została frustracja, gorycz i gniew. A bogowie zsyłają na walczących zarazę...

Iwona, księżniczka Burgunda

Duża Scena
To pierwszy tekst dramatyczny, który wyszedł spod pióra wielkiego cynika, Witolda Gombrowicza. Opublikowaną przed wojną opowieść o fikcyjnej rodzinie królewskiej, której ceremoniały i megalomania zostały obnażone przez bezwolną, nijaką, milczącą kobietę wziął na warsztat Cezary Tomaszewski, reżyser, choreograf i performer.

Kalia. Sny / TEATR W MIĘDZYCZASIE

TIM\Scena Kameralna
Usiądź wygodnie i zamknij oczy….wdech, wydech, wdech, wydech….. powoli zanurzasz się w świat nad którym nie masz już kontroli…. obrazy chaotycznie przeplatają się, pozornie nie mając ze sobą nic wspólnego…..a w tle ciągle ta sama melodia……co chwilę coś wybija Cię z rytmu…

Koncert Dyplomowy

Duża Scena
Koncert Dyplomowy jest prezentacją repertuaru przygotowanego przez tegoroczne dyplomantki L’Art de la Danse w ramach egzaminów zawodowych z zakresu tańca. Obejmuje układy choreograficzne z techniki tańca klasycznego, neoklasycznego, współczesnego i jazz opracowane przez pedagogów oraz przez abiturientki.

KONIEC ŚWIATA W CENTRAL PORK

czyli 15 piosenek o Nowym Jorku (1990-2001). Lato w Teatrze 2021.

Kotka na gorącym blaszanym dachu

Duża Scena
Gwałtowne emocje, wyraziste postaci, miłość, namiętność, śmierć i samotność. Opowieść o przerwanych gestach, przekłamanych rozmowach, ulotności szczęścia, względności prawdy i bezwzględności życia.

Kot w butach

Duża Scena
Historia trzech braci, jednego kota, króla Tęgoskóra, królewny Purchawki i złego czarnoksiężnika Gromiwoja, który oczywiście przegrywa w starciu z kocim sprytem i pomysłowością, została śpiewająco opowiedziana przez aktorów naszego Teatru oraz studentów NPKSW-A.

Krakowskie abecadło

Duża Scena
Nie będziemy pouczać, ale bawić się razem z Wami! Udowodnimy, że krakowskie opowieści mogą być niezwykle współczesne.

Masterclass z Michałem Borczuchem

Spotkanie odbędzie się w ramach programu Krakowski Archipelag Kultury "Kultura Wtajemniczenia".

Masterclass z udziałem Cecylii Malik

Masterclass z udziałem Cecylii Malik, aktywistki i artystki działającej w przestrzeni miejskiej i Krzysztofa Maniaka, uprawiającego sztukę land-artu.

Miód albo jak chciałam się bzykać z Tomaszem Schimscheinerem

Ta komedia przeszła już „próbę ogniową” podczas czytania scenicznego i to aplauz widzów zdecydował, że postanowiliśmy zrealizować pełnowymiarowy spektakl, który wszedł do naszego repertuaru.

Na początku i na końcu czasu

W zderzeniu mieszkańców zony z „posłami, biznesmenami i dyrektorami” autor demaskuje mechanizmy funkcjonowania władzy. Dla ludzi z elit rządzących ludzie, którzy oficjalnie nie istnieją, stają się zwierzyną łowną.

Nixon's Nixon

Duża Scena
Czytanie sceniczne jest pierwszą propozycją nowego cyklu - "MOŻNA PANIKOWAĆ" - spotkania i rozmowy na najbardziej trudne, kontrowersyjne, dotkliwe tematy.

Obraz/y uczuć - projekt teatralny

Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu. Papież Franciszek

Ojcowie

Spektakl traktuje o ojcostwie postrzeganym z perspektywy młodych mężczyzn – wciąż bezdzietnych, będących jednak w wieku, w którym o tacierzyństwie można myśleć już bardzo poważnie. Ten status „nieistniejącego, ale możliwego ojca” współdzielą wszyscy aktorzy, a spektakl opiera się na autentycznych doświadczeniach i subiektywnych odczuciach wszystkich twórców.

Panna Julia

Młoda kobieta z wyższych sfer i gęsta atmosfera nocy letniego przesilenia… Chcąc uciec od życia zamkniętego w konwenansach, panna Julia zatraca się w świętojańskiej zabawie dla służby i wdaje w niby niezobowiązujący flirt z lokajem.

Pokaz filmu "Sonata" reż. Bartosz Blaschke i koncert Grzegorza Płonki

19.03.2023, godz. 16:00 - pokaz filmu "Sonata" w reżyserii Bartosza Blaschk połączony ze spotkaniem z reżyserem oraz koncertem Grzegorza Płonki.

Pół żartem, pół sercem

Duża Scena
Ta inteligentna komedia, jak sam tytuł sugeruje, inspirowana jest kinowym przebojem lat 50. ubiegłego wieku, „Pół żartem, pół serio” Billy`ego Willdera " z Marilyn Monroe, Jackiem Lemmonem i Tonym Curtisem.

Prezydentki

Spektakl będący popisem aktorskiego kunsztu, w którym relacja widz-aktor zostaje skrócona do minimum również poprzez intymność wyznań głównych bohaterek

Prywatna klinika

Duża Scena
Pewnego pięknego dnia w mieszkaniu pewnej atrakcyjnej kobiety powstaje niezwykłe zamieszanie z udziałem jej kochanków, ich żon, jej najlepszej przyjaciółki i ... byłego męża.

Pyza za Wielką Wodą

Duża Scena
Jest to barwna, roztańczona i rozśpiewana lekcja geografii (trasa wiedzie ze Wschodniego na Zachodnie Wybrzeże Ameryki i z powrotem…), historii i patriotyzmu.

Recital Jana Nosala

Nieczęsto zdarza się, że w jednym spektaklu możemy usłyszeć tak wyraźne przenikanie się stylów i gatunków muzycznych. Od piosenek "retro" takich jak: "Już nie zapomnisz mnie", motywu przewodniego z przedwojennego filmu pt.: "Zapomniana melodia" czy pochodzącej z tego samego okresu piosenki pt. "Jadzia".

Recital Małgorzaty Krzysicy

MOJE SERCE TO JEST MUZYK, to tytuł kolejnego koncertu Małgorzaty Krzysicy na Scenie Pod Ratuszem.

Recital Marty Bizoń

Tym razem Marta Bizoń wystąpi w swoim ulubionym repertuarze. Przy akompaniamencie Konrada Mastyło zaśpiewa niezwykle liryczne, pełne, miłości i tęsknot piosenki neapolitańskie oraz piosenki żydowskie, rzewne i wzruszające. Uroda i iście włoski temperament aktorki sprawią, że ten recital będzie prawdziwym muzycznym widowiskiem.

Rewizor. Będzie wojna!

Duża Scena
Mikołaj Gogol w „Rewizorze” demaskuje układy funkcjonujące w każdym społeczeństwie i systemie. Artur Pałyga przystawia naszej rzeczywistości gogolowskie lustro. Na ile jesteśmy w stanie się w nim przejrzeć i rozpoznać?

Rozbitkowie

Scena Stolarnia
Spektakl- przygoda, podczas której Widzowie-Rozbitkowie dostają w prezencie Wyspę. Muszą ją poznać, zasiedlić, uczynić swoją. Stawanie się mieszkańcem Wyspy to proces, podczas którego dochodzą do głosu indywidualne pragnienia i potrzeby, to również droga tworzenia się bohatera literackiego, który może wszystko.

Rozmowy na czas chaosu - spotkanie z Tomaszem Stawiszyńskim

Spotkanie odbędzie się w ramach programu Krakowski Archipelag Kultury "Kultura Wtajemniczenia".

Salto w tył

Duża Scena
Czy można reportaże sportowe Oty Pavla czytać jak opowieść o arcyludzkiej potrzebie dania z siebie wszystkiego w walce o własną wolność? Jako opowieść, która nigdy nie przestaje być aktualna? Opowieść, dzięki której nie przestajemy wierzyć w możliwość wolności w każdych warunkach, w jakich przychodzi żyć człowiekowi? Opowieść o wolności, która nie jest patetycznym frazesem, ale samym życiem, które „można przeżyć jak święto”?

Sąsiedzi

Pomimo ciążącego nad bohaterami fatum sporo jest w tej sztuce komicznych akcentów i absurdalnego humoru, a całość uatrakcyjniają piosenki antycypujące lub komentujące akcję w sposób groteskowy i nieco ironiczny.

Sekretne życie Friedmanów

Scena Stolarnia
Nowy język teatralny i nowa estetyka. We wszystkich przestrzeniach Stolarni wciąż toczy się prawdziwa historia, która nie znalazła swojego ostatecznego rozwiązania. Znajdziecie się w środku wydarzeń, które stały się inspiracją tego spektaklu. Macie szansę być nie tylko obserwatorami, ale też uczestnikami zdarzeń. Możecie je oceniać, a nawet na nie wpływać.

Sędziowie

Duża Scena
Zwięzły, ostry, mistrzowski dialog, piękny w swoich ripostach prowokuje do szybkiego montażu, daje niezwykłe, emocjonalne zwroty akcji. Sędziowie to antyczna tragedia i współczesny mroczny thriller w jednym. Pełna napięcia akcja przesycona jest elementami grozy i tajemniczości, mimo że to jeden z niewielu realistycznych dramatów Stanisława Wyspiańskiego.

Syn smoka

Duża Scena
Taro jest rozpieszczonym przez babcię chłopcem, który cały wolny czas, a ma go sporo, spędza na zabawie ze zwierzętami i na walkach sumo. Pewnego dnia w okolicy pojawia się Czerwony Diabeł. Beztroski świat Taro nagle rozpada się na kawałki...

Tartuffe albo Szalbierz

Duża Scena
Spektakl - błyskotka. Inteligentny, dowcipny i skłaniający do refleksji. Jak na Moliera przystało.

Tożsamość Wila

Kucharka z Kombinatu, Ronald Reagan i Lenin na jednej scenie. Niemożliwe? A jednak! Znane z absurdalnego poczucia humoru siostry – Gabriela i Monika Muskały - w swoim najnowszym spektaklu, zabierają nas w surrealną i pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji podróż po Nowej Hucie.

Tylko koniec świata

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Kiedy idylliczny obraz ożywa dają się słyszeć kłótnie, wzajemne oskarżenia i słowne przepychanki. W „Tylko koniec świata” młody pisarz wraca do domu po 12 latach nieobecności. Chce zobaczyć matkę, młodszą siostrę, dziś prawie dorosłą, którą pamięta jako małą dziewczynkę...

VIVA MEXICO!

Duża Scena
Czym naprawdę jest Meksyk? Czy to stan umysłu, raj z wadą genetyczną czy wręcz stacja doświadczalna końca świata? Chcemy ten piękny i niesamowity kraj zmaterializować na nowohuckiej scenie, poznamy jego historię i kulturę, opowiemy w pięciu aktach z prologiem i epilogiem o bohaterach prawdziwych i zmyślonych. Przywołamy atmosferę Dia de Muertos i zapoznamy się z fenomenem Santa Muerte. Jak zwykle powstanie spektakl dowcipny i smutny jednocześnie, pełen scen zbiorowych, nasycony muzyką.

Władczyni much

Duża Scena
Bohaterowie spektaklu podejmują decyzję, by oderwać się od ziemi za sprawą internetowego programu „Wygraj Siebie”. Program ten zabiera grupę uczestników na odludną wyspę, żeby tam, przy pomocy wymyślnych zadań mogli sprawdzić swoje granice, dowiedzieć się jakie są ich słabe i mocne strony, jak radzą sobie z wyzwaniami wymagającymi przekroczenie ich fobii i lęków.

Zespół WERUSHA - Koncert SAMA W DOMU JĘCZĘ / premiera płyty

Koncert jest premiera płyty i jednocześnie otwarciem trasy koncertowej zespołu pt. "SAMA W DOMU JĘCZĘ”.

Zmowa milczenia

Duża Scena
Ze skrawków historii, inspiracji literackich, ale też z uważnego obserwowania otaczającej nas rzeczywistości, powstaje teatralny pejzaż współczesnych przemilczeń. Ona – matka, przyjaciółka, ciotka, możesz to być też Ty – pewnego dnia zostaje pozbawiona wszelkich praw, konta, pracy, przyjaciół, tożsamości, a nawet myśli...

Zwierzenia Pornogwiazdy

To mocny tekst i bezwzględna diagnoza naszego na wskroś medialnego świata.

JAK NIE ZGUBIĆ SIĘ W TEATRZE | TL ONLINE

Wydarzenie dodatkowe w pakiecie online

Mother HOPE and her children

Teatr na Twitterze, teatr w wyobraźni. Przez jeden wieczór będziecie mieli okazję być jednocześnie na scenie Berliner Ensemble, by potem dostać się do Teatru Ludowego. Wszystko za sprawą Twittera i sztucznej inteligencji, która z głosów publiczności stworzy poezję spektaklu inspirowanego sławną sztuką Brechta, ale pod zmienionym tytułem: Mother Hope and her children.

PIPPI | TL ONLINE

Spektakl online

SARENKI | ONLINE

Spektakl online

SEKRETNE ŻYCIE FRIEDMANÓW | online

Scena Stolarnia
premiera spektaklu na platformie PLAY KRAKÓW

SOLARIS | TL ONLINE

Spektakl online

TL ONLINE | JAK NIE ZGUBIĆ SIĘ W TEATRZE

Program dla dzieci - FERIE W TEATRZE

TL ONLINE | RAZ DWA TRZY MÓWISZ TY

Nazywamy się Fa i Fi. Jesteśmy profesorkami z kosmosu. Zapraszamy na program "1 2 3 Mówisz Ty". Od 6 czerwca dostępny na kanale YouTube.

TL ONLINE | SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

Łukasz Czuj i Michał Chludziński

TL ONLINE | TWARZE TEATRU

Cykl TL ONLINE, w którym przybliżymy Wam portrety aktorów naszego Teatru. Poznacie historie, o których nie wszyscy z pewnością wiedzą.

TL ONLINE | W LUSTRZE KOSMOSU

Reportaż Marii Klotzer o powstawania spektaklu „Solaris”.

TL ONLINE | W POGONI ZA ŻYCIEM

Jeśli tęsknicie za teatrem to mamy dla Was niespodziankę. Zapraszamy na przygody małej Jętki, która dowiedziała się, że żyje tylko jeden dzień. Postanawia więc spędzić ten czas najlepiej jak się da.

WUJASZEK WANIA | online

premiera spektaklu na platformie PLAY KRAKÓW