Hugh Lofting Doktor Dolittle reż. Maćko Prusak Dla dzieci

Scena:
Duża Scena
Czas trwania:
2 H (1 przerwa)
Cena:
normalny: 50 pln , ulgowy: 45 pln

O spektaklu

Doktor Dolittle jest lekarzem, który mieszka w małym, angielskim miasteczku. Oprócz tego, że leczy ludzi, pomaga też wszystkim zwierzętom, które tego potrzebują. Każdy zwierzak - zbłąkany pies, ptak ze złamanym skrzydłem, mama lisica ze swoimi dziećmi - może liczyć tu na schronienie, posiłek i opiekę. Doktor tak bardzo lubi swoich podopiecznych, że udaje mu się nauczyć języka zwierząt.
Dzięki temu staje się bardzo popularny wśród wszystkich czworonożnych, skrzydlatych, pływających i pełzających stworzeń w okolicy. Z każdej strony ciągną do doktora tłumy chorych lub pokrzywdzonych zwierząt, a dobry doktor nikomu nie potrafi odmówić pomocy.
Pewnego dnia w miasteczku pojawia się cyrk. Przypadkiem doktor dowiaduje się, że zwierzętom w nim zatrudnionym nie dzieje się najlepiej, bo niepodzielną władzę w tym pozornie kolorowym i radosnym królestwie sprawuje chciwy i bezwzględny dyrektor. Doktor, by pomóc zniewolonym i udręczonym zwierzakom zatrudnia się w cyrku. Okazuje się, że pomóc zwierzętom nie będzie wcale tak łatwo, a akcja ratunkowa rozwinie się w sposób zupełnie nieoczekiwany…

Premiera 24 września 2022r. Duża Scena.

*Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 9. roku życia.

Twórcy

Przekład: Janina Mortkowiczowa
Reżyseria i choreografia: Maćko Prusak
Adaptacja, dramaturgia i teksty piosenek: Marta Giergielewicz
Scenografia i kostiumy: Marta Śniosek-Masacz
Muzyka: Bartłomiej Woźniak
Projekcje: Natan Berkowicz
Inspicjent: Anita Wilczak – Leszczyńska
Sufler: Martyna Rezner

Obsada