Michał Siegoczyński Aktorzy prowincjonalni czyli pociąg do Hollywood reż. Michał Siegoczyński Komedia

Scena:
TIM\Scena Kameralna
Czas trwania:
2H (bez przerwy)
Cena:
normalny: 77 pln , ulgowy: 55 pln

O spektaklu

„Aktorzy prowincjonalni czyli pociąg do Hollywood” spektakl inspirowany scenariuszem filmowym A. Holland i W. Zatorskiego. 

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Marzenia aktorów bywają stereotypowe: zagrać Hamleta, pojechać do Hollywood. Ale teatr czasem sprawia, że te marzenia stają się rzeczywistością. Na naszej scenie aktor z Nowej Huty może spotkać największe gwiazdy hollywoodzkiej fabryki snów, Jamesa Deana, Marlona Brando…
Marzenia się spełniają, kiedy w teatrze podejmujemy wysiłek przygotowania kolejnej premiery, mimo że każdy z uczestników tej przygody tkwi głęboko w przyziemnych sprawach codziennego życia. I tego prywatnego, kiedy trzeba zająć się dzieckiem, a nad małżeńską sielanką zawisa widmo rozwodu i tego zwodowego, kiedy plotka donosi, że dyrektor ma być zwolniony, a aktor nie dostał pożądanej roli.
Czy możliwe jest, aby te marzenia i przenoszone mimo woli z zawodowego do prywatnego życia emocje nie zniszczyły związku pary aktorów… Nad istotą i kondycją współczesnego człowieka-aktora pochyla się w swoim autorskim spektaklu Michał Siegoczyński, przywołując niezwykle głośny kiedyś film „Aktorzy prowincjonalni” Agnieszki Holland. W prowincjonalnym teatrze aktorzy przygotowują premierę dramatu narodowego wieszcza… zapraszamy na widownię.

Premiera: 28 grudnia 2023r. TIM / Scena Kameralna

Dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

*Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16. roku życia.

Twórcy

Scenografia: Justyna Elminowska
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Muzyka: Kamil Pater
Asystent reżysera: Justyna Litwic
Inspicjent: Martyna Rezner

Operator kamery: Michał Koźba

Fot: Jeremi Astaszow