Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
15.06.2021

SCENA STOLARNIA NA NOWO

Dwie sceny teatralne, pracownie, magazyny, sale edukacyjne, pokoje gościnne, strefa rekreacji - wiele funkcji będzie w remontowanym właśnie budynku dawnej Stolarni przy Teatrze Ludowym.

Nie tylko remont, ale także rozbudowa. Budynek dawnej Stolarni (tu mieściła się scena Nurt) zmieni się zupełnie. Najmocniej w środku, bo projekt zakładał nową aranżację przestrzeni; tak naprawdę z oryginalnego układu zostaną tylko stropy. Zmiana na zewnątrz to dobudowanie dodatkowego skrzydła z przeszkloną klatką schodową (projekt zgodny z wytycznymi konserwatorskimi).

Stolarnia: Sale dla dzieci i dorosłych

- Na parterze będzie duża sala teatralna dla dorosłych, z widownią na 111 osób; na pierwszym piętrze sala teatralna dla dzieci (150 osób), pomieszczenia biurowe, garderoby - opowiada Jerzy Maciej Fedorowicz, wicedyrektor Teatru Ludowego (budynek Stolarni jest częścią Ludowego). - Na drugim piętrze znajdzie się sala wielofunkcyjna (140 osób), gdzie będą odbywać się zajęcia edukacyjne, sportowe i rekreacyjne, także warsztaty teatralne dla dzieci. Budynek ma pełnić przede wszystkim funkcję teatralną, uczyć teatru, dawać możliwość spotykania się z nim na różnych poziomach. Na ostatnim piętrze urządzimy pracownie i magazyny, tu przeniesiemy nasze archiwum, ponieważ w Teatrze Ludowym nie ma już na nie miejsca.

Kino plenerowe i przestrzeń dla mieszkańców Nowej Huty

Zostaje jeszcze teren za Stolarnią - tutaj będzie kino plenerowe, scena letnia, ogród. Nowe miejsce w Nowej Hucie ma być przestrzenią spotkań dla mieszkańców, sąsiadów, integrującą. Ludowy chce wyjść do ludzi właśnie w Stolarni. O tym, jaka będzie to przestrzeń i co będzie się w niej działo, zdecydują również nowohucianie. - Chcielibyśmy współpracować z Krakowskim Biurem Festiwalowym i ściągnąć do Stolarni niektóre wydarzenia odbywające się w ramach cyklicznych imprez. Miejsce już jest, będzie też miało atmosferę - dodaje Fedorowicz. - Liczymy również na współpracę z organizacjami pozarządowymi. Do budynku Stolarni przyjdziemy pod koniec 2022 roku. Remont i rozbudowa obiektu ma kosztować 24 mln zł. Po zakończeniu wszystkich prac budynek będzie miał powierzchnię użytkową 2289 m kw.

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej