Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
15.10.2007

Scena Pod Ratuszem- premiera "Poważny jak śmierć, zimny jak głaz"

zapraszamy na najnowszy spektakl Sceny Pod Ratuszem
POWAŻNY JAK ŚMIERĆ, ZIMNY JAK GŁAZ
Adama Rappa
w reżyserii Tomasza Obary

To tragikomiczna opowieść o rodzinie z przedmieść Chicago, dedykowana wszystkim tym, którzy nie są pruderyjni i nie boją się (…)

zapraszamy na najnowszy spektakl Sceny Pod Ratuszem
POWAŻNY JAK ŚMIERĆ, ZIMNY JAK GŁAZ
Adama Rappa
w reżyserii Tomasza Obary

To tragikomiczna opowieść o rodzinie z przedmieść Chicago, dedykowana wszystkim tym, którzy nie są pruderyjni i nie boją się prowokacji w sztuce. Bohaterowie przedstawieni przez Rappa są absurdalni, bulwersujący, brutalni, groteskowi, ale
i wzruszający. Chociaż rzeczywistość, w której żyją zastąpiły gry komputerowe, uczucia – wspólne przesiadywanie przed telewizorem, religię – tanie egzaltacje, a marzenia wyznaczają tele-zakupy, to jest w nich miejsce na czułość i rozpacz, tęsknota za drugim człowiekiem, który tak daleko jest i tak blisko zarazem.
To pierwszy spektakl DYPTYKU AMERYKAŃSKIEGO, obnażający zagrożenia i słabości kultury, która przez wiele lat była naszym snem i marzeniem, a której teraz bezkrytycznie ulegamy, odżegnując się od wpływów rosyjskich (patrz: DYPTYK ROSYJSKI).

premiera 20 października
SCENA POD RATUSZEM (Rynek Główny 1)

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej