na afiszu

Preskot

TIM\Scena Kolorowa
Magiczna i ciepła opowieść o sile wyobraźni, która pomaga w chwilach gdy świat się chwieje w posadach. To historia dziesięcioletniego chłopca i jego wymyślonego przyjaciela, ogromnego jak tygrys, gadatliwego i niewidzialnego kota.

Fredro. Bardzo mi miło

TIM\Scena Kameralna
Hrabigo Aleksandra Fredry, największego polskiego komediopisarza, nie trzeba nikomu przedstawiać. Czyżby? Przecież „Zemstę” czytaliśmy w ramach lekturowego przymusu; owszem, z uśmiechem, ale jednak w ramach przymusu. Mało kto wie, że jej autor zostawił po sobie ponad 40 komedii, a także utwory w innych literackich gatunkach.

Chłopi

Duża Scena
Spektakl jest rekonstrukcją powieści Reymonta, która przybiera formę „śledztwa” referowanego z perspektywy świadka zbiorowego samosądu , linczu, dokonanego przez społeczność parafialną. To opowieść o naszych przodkiniach i przodkach; od nich pochodzi DNA, które nas dzisiaj definiuje.

Masterclass z udziałem Cecylii Malik

Masterclass z udziałem Cecylii Malik, aktywistki i artystki działającej w przestrzeni miejskiej i Krzysztofa Maniaka, uprawiającego sztukę land-artu.

Sztuka

Scena Pod Ratuszem
To opowieść o tym, jak biały obraz na białym tle wystawił na próbę szorstką, wieczną, męską przyjaźń. Trzej panowie, którzy z pozoru jak muszkieterowie gotowi byli poświęcać się wszyscy za jednego, jeden za wszystkich nagle odkrywają, że ich przyjaźń może być pozorna. Przecież różnią się wszystkim, zainteresowaniami, światopoglądem, poziomem życia…

Kruk z Tower

TIM\Scena Kameralna
Matki często tak mają, że za bardzo kochają, za bardzo chcą się przypodobać swoim dzieciom i za dużo chcą wiedzieć o ich życiu, a to drażni, zwłaszcza nastolatków. Kostia po śmieci ojca zupełnie stracił kontakt ze swoją matką, złości go jej troska i zabieganie o jego uwagę. To nie tylko konflikt pokoleń, to odwieczny bunt nastoletniego człowieka, który już czuje się trochę dorosły.

Masterclass z Michałem Borczuchem

Spotkanie odbędzie się w ramach programu Krakowski Archipelag Kultury "Kultura Wtajemniczenia".

Zespół WERUSHA - Koncert SAMA W DOMU JĘCZĘ / premiera płyty

Scena Pod Ratuszem
Koncert jest premiera płyty i jednocześnie otwarciem trasy koncertowej zespołu pt. "SAMA W DOMU JĘCZĘ”.

DJ Edee Dee (Edward Gil Deskur) - set DJ-ski - pokaz skreczy i beatboxu

DJ Edee Dee (Edward Gil Deskur) - set DJ-ski - pokaz skreczy i beatboxu w wykonaniu legendarnego DJ-a, który jako jeden z nielicznych wykonawców łączy grę na gramofonach ze śpiewem, rapem i beatboxem.

Pokaz filmu "Sonata" reż. Bartosz Blaschke i koncert Grzegorza Płonki

19.03.2023, godz. 16:00 - pokaz filmu "Sonata" w reżyserii Bartosza Blaschk połączony ze spotkaniem z reżyserem oraz koncertem Grzegorza Płonki.

Śmierć komiwojażera

Scena Pod Ratuszem
24 godziny z życia komiwojażera. Sprzedawcy, akwizytora. Być może ostatnie 24 godziny. Nie jest doskonałym ojcem, lojalnym mężem, ani odnoszącym sukcesy zawodowe człowiekiem. Ale bardzo chce, żeby wszyscy tak myśleli. On sam też w to wierzy, budując samonapędzający się mechanizm zaprzeczeń, iluzyjnych rzeczywistości, do których wciąga wszystkich członków rodziny, przyjaciół, czyniąc ich ofiarami mitu swojego sukcesu.

Rozmowy na czas chaosu - spotkanie z Tomaszem Stawiszyńskim

Spotkanie odbędzie się w ramach programu Krakowski Archipelag Kultury "Kultura Wtajemniczenia".

Calineczka

TIM\Scena Kolorowa
Jedna z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Kto by pomyślał, że w tak małej, delikatnej i kruchej Calineczce ukryta jest tak wielka siła? Niezwykle ważna opowieść o odwadze bycia sobą, o nieuleganiu modom i trendom, o akceptacji i przyjaźni.

Ballady i romanse. Horror School Musical

Duża Scena
Czy odnajdziemy radość życia pomimo szalejących kryzysów? Jak odzyskać wiarę w miłość, rodzinę i ludzkość? Czy inspiracją dla odrodzenia może być wydany 200 lat temu tomik poezji romantycznej?

Piotruś Pan. W cieniu dorosłości

TIM\Scena Kolorowa
Piotrusia Pana nie trzeba nikomu przedstawiać – dumny, przekorny chłopak, który nigdy nie dorośnie. Nie ma przeszłości ani przyszłości, jego życie to „wieczne teraz”, wieczna Nibylandia. Tak przynajmniej było do tej pory. Kraina wiecznej młodości zaczyna tracić swój beztroski charakter...

VIVA MEXICO!

Duża Scena
Czym naprawdę jest Meksyk? Czy to stan umysłu, raj z wadą genetyczną czy wręcz stacja doświadczalna końca świata? Chcemy ten piękny i niesamowity kraj zmaterializować na nowohuckiej scenie, poznamy jego historię i kulturę, opowiemy w pięciu aktach z prologiem i epilogiem o bohaterach prawdziwych i zmyślonych. Przywołamy atmosferę Dia de Muertos i zapoznamy się z fenomenem Santa Muerte. Jak zwykle powstanie spektakl dowcipny i smutny jednocześnie, pełen scen zbiorowych, nasycony muzyką.

Wujaszek Wania

Scena Pod Ratuszem
Pytania o sens życia w świetle podjętych niegdyś decyzji, o zasadność wyborów, które prowadzą nas na trudne ścieżki losu, o prawo do szczęścia, miłości i nieskrępowanego życia. Kiedyś mogły nam się wydawać jedynie romantyczne, odległe, typowe dla bohaterów literackich. Jednak dziś, w roku 2021, kto z nas nie miał podobnych refleksji?

Gdy przyjdzie sen

Scena Pod Ratuszem
Tragikomedia ludzkich zachowań, kryminał i tragedia miłosna w jednym. Historia zrodzona z pragnienie innego, intensywnego życia, miłości, luksusu, chwili, w której czując się jak uwięziony, kolorowy ptak, chce się odlecieć w nieznane…

Głos ludzki / Piaf

Scena Pod Ratuszem
Zapraszamy na wieczór pełen wzruszeń przy przepięknych piosenkach z brawurowymi wręcz aranżami orkiestrowymi Abla Korzeniowskiego – niby z Krakowa, ale jednak wprost z Hollywood. Piosenki „paryskiego wróbelka” zaśpiewa Małgorzata Krzysica. Zapraszamy do nastrojowych piwnic Sceny Pod Ratuszem.

Boska

Scena Pod Ratuszem
Przeszła do historii jako Boska! Czarowała głosem, każdy chciał ją usłyszeć, widzowie i słuchacze wypełniali po brzegi sale Carnegie Hall... A ona, radośnie fałszując, rozkoszowała się swoim brakiem talentu, albo wiarą, w to, czego Bóg jej poskąpił.

Doktor Dolittle

Duża Scena
Doktor Dolittle jest lekarzem, który mieszka w małym, angielskim miasteczku. Oprócz tego, że leczy ludzi, pomaga też wszystkim zwierzętom, które tego potrzebują. Każdy zwierzak - zbłąkany pies, ptak ze złamanym skrzydłem, mama lisica ze swoimi dziećmi - może liczyć tu na schronienie, posiłek i opiekę.

Don Kichot rzewne pieśni kobiety popularne seriale i rycerze

Duża Scena
Absurdalny dowcip, błyskotliwe dialogi! Muzyczne hity wszech czasów! I zespół Teatru Ludowego w filmowo - teatralnej opowieści o Don Kichocie naszych czasów i jego Dulcyneach.

Mother HOPE and her children

Teatr na Twitterze, teatr w wyobraźni. Przez jeden wieczór będziecie mieli okazję być jednocześnie na scenie Berliner Ensemble, by potem dostać się do Teatru Ludowego. Wszystko za sprawą Twittera i sztucznej inteligencji, która z głosów publiczności stworzy poezję spektaklu inspirowanego sławną sztuką Brechta, ale pod zmienionym tytułem: Mother Hope and her children.

Prezydentki

Scena Pod Ratuszem
Spektakl będący popisem aktorskiego kunsztu, w którym relacja widz-aktor zostaje skrócona do minimum również poprzez intymność wyznań głównych bohaterek

Ojcowie

Scena Pod Ratuszem
Spektakl traktuje o ojcostwie postrzeganym z perspektywy młodych mężczyzn – wciąż bezdzietnych, będących jednak w wieku, w którym o tacierzyństwie można myśleć już bardzo poważnie. Ten status „nieistniejącego, ale możliwego ojca” współdzielą wszyscy aktorzy, a spektakl opiera się na autentycznych doświadczeniach i subiektywnych odczuciach wszystkich twórców.

Iliada

Duża Scena
Trwa wojna. Nikt już nie bardzo pamięta, kiedy się zaczęła. I z jakiego powodu się zaczęła. Nikt też nie wie, kiedy – i czy w ogóle – się skończy. Paliwo nienawiści się wypaliło, nadzieja na zwycięstwo już nie pcha do przodu. Została frustracja, gorycz i gniew. A bogowie zsyłają na walczących zarazę...

1984: Ministerstwo Miłości

Duża Scena
Spektakl dla którego punktem wyjścia jest słynna powieść George’a Orwella „Rok 1984”, będzie interaktywną grą z widzem, który wraz z przestąpieniem progu Teatru Ludowego znajdzie się w Ministerstwie Miłości. Widzowie wraz z aktorami staną się aktywnymi uczestnikami dystopii, która dzięki wsparciu nowych technologii pozwoli im wniknąć w fabułę i wpływać na jej przebieg. Spektakl powstaje w ramach międzynarodowego projekty PLAYON!, którego celem jest implementacja mechanizmów gier wideo do narracji teatralnej.

Obraz/y uczuć - projekt teatralny

Scena Pod Ratuszem
Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu. Papież Franciszek

Wstyd

Scena Pod Ratuszem
„Wstyd” Marka Modzelewskiego to rozpisana na cztery postaci – dwóch teściów i dwie teściowe – opowieść o tym, co mają począć rodzice, gdy ich planujący ożenek syn nagle ucieka sprzed ołtarza.

Andżej Śniegu / Monodram łobuzerski wzniosły

Scena Pod Ratuszem
Monodram łobuzerski wzniosły. "Andżej Śniegu" to impresja autobiograficzna, monodram autorstwa i w wykonaniu legendy nowohuckiej sceny - Andrzeja Franczyka. To szczera i pozbawiona masek opowieść, spowiedź, wyznanie, nie pozbawione jednak pewnej dozy humoru. Autor i aktor jednocześnie podejmuje ze sceny niezwykle intymną i osobistą rozmowę z widzem.

KONIEC ŚWIATA W CENTRAL PORK

czyli 15 piosenek o Nowym Jorku (1990-2001). Lato w Teatrze 2021.

Bezmatek

Scena Pod Ratuszem
Wstrząsający do bólu spektakl Marcina Libera, inspirowany książką nagrodzonej paszportem „Polityki” Miry Marcinów. Opowiada o doświadczeniu śmierci bliskiej osoby, ale też o tym jak z czasem zmienia się rozumienie dawnych zależności.

SEKRETNE ŻYCIE FRIEDMANÓW | online

Scena Stolarnia
premiera spektaklu na platformie PLAY KRAKÓW

WUJASZEK WANIA | online

Scena Pod Ratuszem
premiera spektaklu na platformie PLAY KRAKÓW

Iwona, księżniczka Burgunda

Duża Scena
To pierwszy tekst dramatyczny, który wyszedł spod pióra wielkiego cynika, Witolda Gombrowicza. Opublikowaną przed wojną opowieść o fikcyjnej rodzinie królewskiej, której ceremoniały i megalomania zostały obnażone przez bezwolną, nijaką, milczącą kobietę wziął na warsztat Cezary Tomaszewski, reżyser, choreograf i performer.

TL ONLINE | W LUSTRZE KOSMOSU

Reportaż Marii Klotzer o powstawania spektaklu „Solaris”.

TL ONLINE | SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

Łukasz Czuj i Michał Chludziński

TL ONLINE | JAK NIE ZGUBIĆ SIĘ W TEATRZE

Program dla dzieci - FERIE W TEATRZE

PIPPI | TL ONLINE

Spektakl online

SARENKI | ONLINE

Spektakl online

SOLARIS | TL ONLINE

Spektakl online

JAK NIE ZGUBIĆ SIĘ W TEATRZE | TL ONLINE

Wydarzenie dodatkowe w pakiecie online

Władczyni much

Duża Scena
Bohaterowie spektaklu podejmują decyzję, by oderwać się od ziemi za sprawą internetowego programu „Wygraj Siebie”. Program ten zabiera grupę uczestników na odludną wyspę, żeby tam, przy pomocy wymyślnych zadań mogli sprawdzić swoje granice, dowiedzieć się jakie są ich słabe i mocne strony, jak radzą sobie z wyzwaniami wymagającymi przekroczenie ich fobii i lęków.

Nixon's Nixon

Duża Scena
Czytanie sceniczne jest pierwszą propozycją nowego cyklu - "MOŻNA PANIKOWAĆ" - spotkania i rozmowy na najbardziej trudne, kontrowersyjne, dotkliwe tematy.

TL ONLINE | TWARZE TEATRU

Cykl TL ONLINE, w którym przybliżymy Wam portrety aktorów naszego Teatru. Poznacie historie, o których nie wszyscy z pewnością wiedzą.

TL ONLINE | W POGONI ZA ŻYCIEM

Jeśli tęsknicie za teatrem to mamy dla Was niespodziankę. Zapraszamy na przygody małej Jętki, która dowiedziała się, że żyje tylko jeden dzień. Postanawia więc spędzić ten czas najlepiej jak się da.

TL ONLINE | RAZ DWA TRZY MÓWISZ TY

Nazywamy się Fa i Fi. Jesteśmy profesorkami z kosmosu. Zapraszamy na program "1 2 3 Mówisz Ty". Od 6 czerwca dostępny na kanale YouTube.

Hopla, żyjemy!

Duża Scena
W naszej teatralnej podróży spotkamy prawdziwych bohaterów tamtych czasów skupionych wokół The Beatles czyli Johna, Paula, Georga i Ringo. Każda postać ze spektaklu ma swój historyczny pierwowzór, walcząc z przesądami konserwatywnego społeczeństwa, współtworzyła legendę Swingującego Londynu, bezkompromisowej bohemy, której do dziś zazdrościmy kreatywności.

Solaris

Duża Scena
Na Solaris trzeba odkryć miłość. Na Solaris trzeba odkryć sens powrotu do życia. Na Solaris trzeba odkryć nowy kierunek. I narodzić się na nowo. Masz jedno życie. Ile go jeszcze zostało?

Rozbitkowie

Scena Stolarnia
Spektakl- przygoda, podczas której Widzowie-Rozbitkowie dostają w prezencie Wyspę. Muszą ją poznać, zasiedlić, uczynić swoją. Stawanie się mieszkańcem Wyspy to proces, podczas którego dochodzą do głosu indywidualne pragnienia i potrzeby, to również droga tworzenia się bohatera literackiego, który może wszystko.

Pippi

Duża Scena
Nazywa się Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Langstrumpf. Ma 9 lat i zna ją każdy. Nie słynie z tego, że lubi chodzić do szkoły, ani z tego, że jest posłuszna dorosłym. Pokochacie ją bardzo! Jak wszyscy na całym świecie.

Anioły w Ameryce

Duża Scena
To pełna ironii i zjadliwego humoru historia o „demokracji” z czasów administracji ultraprawicowego prezydenta - Ronalda Reagana, nazwana też arcydziełem epoki chaosu. Jest jednak przede wszystkim opowieścią o miłości – „miłości w czasach zarazy”.

Tożsamość Wila

Scena Pod Ratuszem
Kucharka z Kombinatu, Ronald Reagan i Lenin na jednej scenie. Niemożliwe? A jednak! Znane z absurdalnego poczucia humoru siostry – Gabriela i Monika Muskały - w swoim najnowszym spektaklu, zabierają nas w surrealną i pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji podróż po Nowej Hucie.

Krakowska lekkość bytu

Scena Pod Ratuszem
W rytm granej na żywo energetycznej muzyki, usłyszymy 23 songi pełne humoru, czarnej groteski, zaprawione odrobiną melancholii i nasączone duchem niepokornego rocka, w których wspomnienia dawnych czasów, mieszają się z ironicznym obrazem współczesnego miasta.

Recital Małgorzaty Krzysicy

Scena Pod Ratuszem
MOJE SERCE TO JEST MUZYK, to tytuł kolejnego koncertu Małgorzaty Krzysicy na Scenie Pod Ratuszem.

Tylko koniec świata

Scena Pod Ratuszem
Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Kiedy idylliczny obraz ożywa dają się słyszeć kłótnie, wzajemne oskarżenia i słowne przepychanki. W „Tylko koniec świata” młody pisarz wraca do domu po 12 latach nieobecności. Chce zobaczyć matkę, młodszą siostrę, dziś prawie dorosłą, którą pamięta jako małą dziewczynkę...

Kolacja dla głupca

Duża Scena
Zapraszamy na kolację! Atrakcją wieczoru będzie tytułowy Głupiec, niezbyt lotny księgowy z ministerstwa finansów, fantastyczny obiekt towarzyskich manipulacji i żartów.

Zmowa milczenia

Duża Scena
Ze skrawków historii, inspiracji literackich, ale też z uważnego obserwowania otaczającej nas rzeczywistości, powstaje teatralny pejzaż współczesnych przemilczeń. Ona – matka, przyjaciółka, ciotka, możesz to być też Ty – pewnego dnia zostaje pozbawiona wszelkich praw, konta, pracy, przyjaciół, tożsamości, a nawet myśli...

Dziecko dla odważnych

Scena Pod Ratuszem
„Dziecko dla odważnych” to poradnik dla wszystkich, którzy zamierzają mieć dzieci, mają dzieci i chcą ich więcej, dla tych, co maja dzieci i maja ich serdecznie dość. Ci którzy dzieci nie mają i nie zamierzają za żadne skarby świata ich mieć również znajdą w tym tekście wiele dla siebie.

Recital Marty Bizoń

Scena Pod Ratuszem
W repertuarze ma ponad 200 piosenek, m.in. utwory Ordonki, Edith Piaf, Kabaretu Starszych Panów, A. Osieckiej. Najnowszym projektem Marty Bizoń jest płyta „Tu i Tu”.

Lokomotywą przez świat

TIM\Scena Kameralna
Zapraszamy na interaktywny spektakl dla dzieci, wykorzystujący muzyczność poezji Juliana Tuwima. Multiinstrumentalna zabawa słowem i dźwiękiem sprawi, że zniknie bariera językowa i polskie dzieci zrozumieją swoich kolegów z Ukrainy, a mali Ukraińcy Polaków.

Recital Jana Nosala

Scena Pod Ratuszem
Nieczęsto zdarza się, że w jednym spektaklu możemy usłyszeć tak wyraźne przenikanie się stylów i gatunków muzycznych. Od piosenek "retro" takich jak: "Już nie zapomnisz mnie", motywu przewodniego z przedwojennego filmu pt.: "Zapomniana melodia" czy pochodzącej z tego samego okresu piosenki pt. "Jadzia".

Mistrz i Małgorzata

Duża Scena
Diabelski korowód świty Wolanda przybył do miasta. Chce je poznać, dowiedzieć się jak żyją ludzie, w co wierzą, co jest dla nich ważne, co lepsze: cuda czy apokalipsa? Tytułowy Mistrz to pisarz, Małgorzata zaś wierzy w jego pisanie i jest gotowa na wszystko, żeby je ocalić. Ale o czym jest jego powieść? Główni jej bohaterowie to Jeszua i Piłat. A diabeł obserwuje, miesza i sprawdza.

Zahipnotyzuj mnie. Piosenki Zygmunta Koniecznego.

Duża Scena
Muzyczno-plastyczny spektakl oparty na twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów piosenek, muzyki teatralnej i filmowej - ZYGMUNTA KONIECZNEGO. Cud narodzin i życia. Człowiek, wolność, szczęście, samotność i miłość.

Zwierzenia Pornogwiazdy

Scena Pod Ratuszem
To mocny tekst i bezwzględna diagnoza naszego na wskroś medialnego świata.

Wszystko o mężczyznach

Scena Pod Ratuszem
Męski świat, wykreowany ze strzępów rozmów podsłuchanych w siłowni, deklaracji składanych przy kieliszku, buńczucznych gróźb mafiosów z półświatka, nie do końca twardych męskich rozmów, w sytuacjach, kiedy staje się wobec utraty najbliższych…

Wszystko o kobietach

Scena Pod Ratuszem
To napisana z matematyczną precyzją - oczywiście przez mężczyznę - sztuka o kobietach. Skonstruowana jak misterna układanka z puzzli.

Via-gra

Scena Pod Ratuszem
Lekko komediowia forma przedstawienia, w której życie mniej boli, a śmiech oczyszcza i wyzwala.

Trik Patryka

TIM\Scena Warsztatowa
„Trik Patryka” to mądry i wzruszający spektakl o otwieraniu się na inność i oswajaniu jej. I nie chodzi tu wyłącznie o niepełnosprawnego brata głównego bohatera. Każda z postaci, z którą rozmawia Patryk, jest w jakiś sposób „inna”.

Tartuffe albo Szalbierz

Duża Scena
Spektakl - błyskotka. Inteligentny, dowcipny i skłaniający do refleksji. Jak na Moliera przystało.

Syn smoka

Duża Scena
Taro jest rozpieszczonym przez babcię chłopcem, który cały wolny czas, a ma go sporo, spędza na zabawie ze zwierzętami i na walkach sumo. Pewnego dnia w okolicy pojawia się Czerwony Diabeł. Beztroski świat Taro nagle rozpada się na kawałki...

Sekretne życie Friedmanów

Scena Stolarnia
Nowy język teatralny i nowa estetyka. We wszystkich przestrzeniach Stolarni wciąż toczy się prawdziwa historia, która nie znalazła swojego ostatecznego rozwiązania. Znajdziecie się w środku wydarzeń, które stały się inspiracją tego spektaklu. Macie szansę być nie tylko obserwatorami, ale też uczestnikami zdarzeń. Możecie je oceniać, a nawet na nie wpływać.

Sędziowie

Duża Scena
Zwięzły, ostry, mistrzowski dialog, piękny w swoich ripostach prowokuje do szybkiego montażu, daje niezwykłe, emocjonalne zwroty akcji. Sędziowie to antyczna tragedia i współczesny mroczny thriller w jednym. Pełna napięcia akcja przesycona jest elementami grozy i tajemniczości, mimo że to jeden z niewielu realistycznych dramatów Stanisława Wyspiańskiego.

Sąsiedzi

Scena Pod Ratuszem
Pomimo ciążącego nad bohaterami fatum sporo jest w tej sztuce komicznych akcentów i absurdalnego humoru, a całość uatrakcyjniają piosenki antycypujące lub komentujące akcję w sposób groteskowy i nieco ironiczny.

Sarenki

Scena Pod Ratuszem
Któż z nas nie lubi czeskich komedii. Specyficzny humor naszych sąsiadów zawsze wywołuje w nas - czasem niemal mimowolną - wesołość. Zapraszamy zatem na wesoły wieczór w towarzystwie czterech życiowych nieudaczników: dyrygenta, który w wypadku ...

Salto w tył

Duża Scena
Czy można reportaże sportowe Oty Pavla czytać jak opowieść o arcyludzkiej potrzebie dania z siebie wszystkiego w walce o własną wolność? Jako opowieść, która nigdy nie przestaje być aktualna? Opowieść, dzięki której nie przestajemy wierzyć w możliwość wolności w każdych warunkach, w jakich przychodzi żyć człowiekowi? Opowieść o wolności, która nie jest patetycznym frazesem, ale samym życiem, które „można przeżyć jak święto”?

Rewizor. Będzie wojna!

Duża Scena
Mikołaj Gogol w „Rewizorze” demaskuje układy funkcjonujące w każdym społeczeństwie i systemie. Artur Pałyga przystawia naszej rzeczywistości gogolowskie lustro. Na ile jesteśmy w stanie się w nim przejrzeć i rozpoznać?

Pyza za Wielką Wodą

Duża Scena
Jest to barwna, roztańczona i rozśpiewana lekcja geografii (trasa wiedzie ze Wschodniego na Zachodnie Wybrzeże Ameryki i z powrotem…), historii i patriotyzmu.

Pyza na polskich dróżkach

Duża Scena
Wędrówki rezolutnej, tryskającej dobrym humorem Pyzy, która uciekła ze stolnicy, żeby wędrować po Polsce, bawiły i uczyły wiele pokoleń Polaków. To dzięki jej fascynującym przygodom i dzisiaj młodzi widzowie mogą podziwiać piękno ojczystego krajobrazu,...

Prywatna klinika

Duża Scena
Pewnego pięknego dnia w mieszkaniu pewnej atrakcyjnej kobiety powstaje niezwykłe zamieszanie z udziałem jej kochanków, ich żon, jej najlepszej przyjaciółki i ... byłego męża.

Pół żartem, pół sercem

Duża Scena
Ta inteligentna komedia, jak sam tytuł sugeruje, inspirowana jest kinowym przebojem lat 50. ubiegłego wieku, „Pół żartem, pół serio” Billy`ego Willdera " z Marilyn Monroe, Jackiem Lemmonem i Tonym Curtisem.

Miód albo jak chciałam się bzykać z Tomaszem Schimscheinerem

Scena Pod Ratuszem
Ta komedia przeszła już „próbę ogniową” podczas czytania scenicznego i to aplauz widzów zdecydował, że postanowiliśmy zrealizować pełnowymiarowy spektakl, który wszedł do naszego repertuaru.

Królowa Śniegu

Duża Scena
Trudno wyobrazić sobie świat bez baśni Andersena. To między innymi dzięki nim dzieci poznają świat wartości, uczą się dobra i bezpiecznie obcują ze złem, a dorośli mogą odbyć sentymentalną podróż do czasu własnego dzieciństwa.

Kotka na gorącym blaszanym dachu

Duża Scena
Gwałtowne emocje, wyraziste postaci, miłość, namiętność, śmierć i samotność. Opowieść o przerwanych gestach, przekłamanych rozmowach, ulotności szczęścia, względności prawdy i bezwzględności życia.

Kot w butach

Duża Scena
Historia trzech braci, jednego kota, króla Tęgoskóra, królewny Purchawki i złego czarnoksiężnika Gromiwoja, który oczywiście przegrywa w starciu z kocim sprytem i pomysłowością, została śpiewająco opowiedziana przez aktorów naszego Teatru oraz studentów NPKSW-A.

Hotel Westminster

Duża Scena
Brawurowa opowieść o hotelowo-miłosnych perypetiach przystojnego posła i wiceministra partii rządzącej, oczywiście z udziałem jego żony, kochanki oraz „zaradnego inaczej” asystenta, posłanki partii opozycyjnej i egzotycznego kelnera… w którego wcielił się Hai Bui Ngoc „NAM” - mistrz Kung Fu

Hańba (Disgrace)

Scena Stolarnia
Człowiek zhańbiony to człowiek, który utracił coś, czego nie da się odzyskać. Jest jak trędowaty, jego hańba może zarazić tych, których dotknie. Utracił, ale być może też uzyskał. Bo dopiero upadłszy tak nisko, jak tylko się da, do poziomu psa, człowiek może podjąć próbę zrozumienia, kim naprawdę jest i ile tak naprawdę warte jest jego życie.

Błysk rekina

Duża Scena
Sparkleshark to teatr dla wielbicieli filmów akcji! Rockowa muzyka! Świetne teksty! Brawurowe popisy taneczne! Młodość i niesamowita energia! Cool!

53 wojny

Scena Pod Ratuszem
Dla pań będzie to spektakl o miłości, dla panów – o wojnie, a tak naprawdę to pełna emocji opowieść o tym, jak dwoje ludzi z pasją, twórczych i ciekawych świata, wśród wielu realnych wojen, rozgrywających się bliżej i dalej od naszych domów i granic, stoczyło tę najważniejszą batalię – o siebie nawzajem, o dom i rodzinę.

Panna Julia

Scena Pod Ratuszem
Młoda kobieta z wyższych sfer i gęsta atmosfera nocy letniego przesilenia… Chcąc uciec od życia zamkniętego w konwenansach, panna Julia zatraca się w świętojańskiej zabawie dla służby i wdaje w niby niezobowiązujący flirt z lokajem.

Na początku i na końcu czasu

Scena Pod Ratuszem
W zderzeniu mieszkańców zony z „posłami, biznesmenami i dyrektorami” autor demaskuje mechanizmy funkcjonowania władzy. Dla ludzi z elit rządzących ludzie, którzy oficjalnie nie istnieją, stają się zwierzyną łowną.

Krakowskie abecadło

Duża Scena
Nie będziemy pouczać, ale bawić się razem z Wami! Udowodnimy, że krakowskie opowieści mogą być niezwykle współczesne.

Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku

Scena Pod Ratuszem
Teatralna jazda po bandzie. Jeden z najlepszych tekstów polskiej dramaturgii współczesnej po raz pierwszy w Krakowie! Dorota Masłowska na Scenie Pod Ratuszem!

Akt równoległy

Duża Scena
Wszystko zaczęło się od zamieszczonej w gazetce parafialnej reklamy miłego, uroczego i zacisznego hoteliku. Opowieść o trudach tego „pierwszego” skoku w boku i małżeńska komedia omyłek, ale czy tylko?