Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
10.02.2016

Pokaz filmu Hodinový manžel / Mąż na godziny

Zapraszamy 15 lutego na Dużą Scenę na specjalny pokaz filmowy. WSTĘP WOLNY. Szczegóły w Organizacji Widowni ...

Hodinový manžel 
Mąż na godziny

15 lutego - Duża Scena godz.18.00

Filmowy debiut Tomáša Svobody to komedia romantyczna przesycona wiarą w przedsiębiorczą siłę jednostki i grupy. Kiedy czwórka przyjaciół traci pracę,  gdy podupada prowadzony przez nich basen,  postanawiają zarobić na długi,  zatrudniając się jako "mężowie do wynajęcia". Panowie liczą na łatwe pieniądze – tu przykręci śrubkę,  tam zmieni uszczelkę – ale rzeczywistość prędko weryfikuje ich oczekiwania. Część z nich realizuje erotyczne fantazje o robotniku,  który śpieszy z pomocą samotnej niewieście,  inni dokonują coming outu,  jeszcze inni zakochują się w zleceniodawczyniach. Przemierzając miasto w niewielkim aucie (czasami po trawce lub paru głębszych),  bywają bardziej zagrożeniem niż wsparciem. Svoboda raz jeszcze ogrywa – lubiany nie tylko przez czeskie kino – motyw dużych chłopców,  których przerasta twarda rzeczywistość i którzy pozbawieni wsparcia płci pięknej mają problem z najprostszymi rzeczami.

Jacek Dziduszko

czytaj więcej

 

Wstęp wolny po wcześniejszym zgłoszeniu i odebraniu potwierdzenia od Organizacji Widowni.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt
BIURO OBSŁUGI WIDZA: REZERWACJA BILETÓW 
tel.: 12 68 02 112 ; (12) 68 02 113 
rezerwacja@ludowy.pl

 

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej