Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
27.10.2008

PO I PRZED PREMIERĄ

24 PAŹDZIERNIKA na Scenie Pod Ratuszem odbyła się premiera spektaklu ŚMIESZNY STARUSZEK Tadeusza Różewicza. To "komedia w dwóch odsłonach", napisana w 1963 roku, przywołująca sytuację jakby z sali sądowej. Saruszek wygłasza długi monolog, będący zarazem (…)

24 PAŹDZIERNIKA na Scenie Pod Ratuszem odbyła się premiera spektaklu ŚMIESZNY STARUSZEK Tadeusza Różewicza. To \"komedia w dwóch odsłonach\", napisana w 1963 roku, przywołująca sytuację jakby z sali sądowej. Saruszek wygłasza długi monolog, będący zarazem mową obrończą, summą jego poglądów oraz spowiedzią życia. Jak można domniemywać, został oskarżony przez sąsiadów o nieobyczajność, zaczepianie i podglądanie małych dziewczynek oraz naganne zachowania we własnym domu, zwłaszcza zabawy lalkami…
W odautorskich uwagach na temat realizacji sztuki Tadeusz Różewicz napisał: \"Należy unikać wszelkich elementów groteskowych\". Rzeczywiście, opowieść Staruszka dowodzi, że życie jest najlepszym reżyserem groteskowych sytuacji.
Jako Śmieszny Staruszek Stanisław Berny
Reżyseria Jakub Porcari
Opieka scenograficzna Elżbieta Krywsza
zapraszamy na kolejny spektakl 8 listopada o godz. 19.00


A 12 grudnia kolejna premiera. Tym razem na Dużej Scenie.

\"Pół żartem, pół sercem\" Kena Ludwiga

Ta inteligentna komedia, jak sam tytuł sugeruje, inspirowana jest kinowym przebojem lat 50. ubiegłego wieku, „Pół żartem, pół serio” Billy`ego Willdera \" z Marilyn Monroe, Jackiem Lemmonem i Tonym Curtisem.
Podobnie jak w filmie, bohaterami są dwaj bezrobotni artyści. W tym przypadku - aktorzy. Chałturzą na prowincji, prezentując z miernym skutkiem \"skrócone wersje\" szekspirowskich dramatów. Jednak kiedy bieda zagląda im w oczy, postanawiają wykorzystać swoje aktorskie umiejętności w życiu. Dowiadują się bowiem, że leciwa milionerka chce przekazać w spadku fortunę swoim zaginionym siostrzenicom, które ostatni raz widziała, kiedy były małymi dziewczynkami. Dla aktorów brzmi to jak intratne wyzwanie. Prosty plan zaczyna się jednak komplikować. Na horyzoncie pojawią się kobiety, wobec których mężczyźnie trudno pozostać obojętnym, nawet jeśli właśnie ma na sobie damskie fatałaszki…

Reżyseria: Włodzimierz Nurkowski
Scenografia: Anna Sekuła
Muzyka: Krzysztof Szwajgier
Występują: Maja Barełkowska, Iwona Sitkowska, Katarzyna Tlałka, Andrzej Franczyk, Jan Nosal, Piotr Piecha, Piotr Pilitowski, Tomasz Schimscheiner, Marcin Stec

Popularne

Obrazek
24.01.2023

SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ - "BALLADY I ROMANSE. HORROR SCHOOL MUSICAL"

Za nami druga styczniowa premiera studencka na Dużej Scenie, po której odbyło się spotkanie z aktorami. Publiczność mogła podzielić się wrażeniami po spektaklu oraz wziąć udział w dyskusji.

Zobacz więcej
Obrazek
17.01.2023

SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ - "DON KICHOT RZEWNE PIEŚNI KOBIETY POPULARNE SERIALE I RYCERZE"

14 stycznia na Dużej Scenie odbyło się spotkanie z aktorami. Publiczność mogła podzielić się wrażeniami po spektaklu oraz wziąć udział w dyskusji.

Zobacz więcej
Obrazek
17.11.2022

DOMI, JAŚ, ZOSIA i HEKS

Poznajcie pierwszych bohaterów ROMANTYCZNO-ELITARNEJ AGENCJI MATRYMONIALNEJ, w której romantic coaching to chleb powszedni.

Zobacz więcej