Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
17.10.2013

PEGGY PICKIT INAUGURUJE FESTIWAL "RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA" W ZABRZU

W najbliższą sobotę – 19 października – nasza „Peggy Pickit…” wybiera się w podróż...CZYT.DALEJ

W najbliższą sobotę – 19 października – nasza „Peggy Pickit…” wybiera się w podróż. Może nie jest to droga daleka, ale impreza, na którą spektakl został zaproszony jest niewątpliwie nobilitująca.
W sobotni wieczór przedstawienie sztuki Rolanda Schimmelpfenniga wyreżyserowane przez Grzegorza Kempinsky’ego zainauguruje bowiem odbywający się w Zabrzu XIII Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.
 
_mg_0252_400_mg_0268_400_01

Zabrzański festiwal, odbywający się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz lokalnych władz, jest jedynym w Polsce tematycznym festiwalem poświęconym inscenizacjom dramaturgii współczesnej.

Prezentowane są na nim realizacje i interpretacje dramatu (polskiego jak i obcego) powstałego po 1989 roku, w których przegląda się nasza rzeczywistość, a człowiek pokazany jest w szerokim kontekście socjologicznym, obyczajowym, politycznym i religijnym.

Co roku Zabrze gości najwybitniejsze polskie inscenizacje teatralne, które prezentowane są na scenie Teatru Nowego. Miło nam znaleźć się wśród tegorocznych gości festiwalowych.

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej