Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
24.04.2014

ODSZEDŁ KOLEJNY Z WIELKICH…

Żalem napełniła nas wiadomość o śmierci Tadeusza Różewicza. Odszedł kolejny z grona tych wielkich artystów, którzy tworzyli historię literatury i teatru, także naszego teatru.

Żalem napełniła nas wiadomość o śmierci Tadeusza Różewicza. Odszedł kolejny z grona tych wielkich artystów, którzy tworzyli historię literatury i teatru, także naszego teatru. Jeszcze nie tak dawno na naszych scenach gościły Jego sztuki, żeby wymienić tylko te z ostatnich lat: „Stara kobieta wysiaduje” w reż. Henryka Baranowskiego z Anną Polony w tytułowej roli, „Świadkowie” w reż. Piotra Jędrzejaka czy „Śmieszny staruszek” w reż. Jakuba Porcari w wykonaniu Stanisława Bernego… Pozostały fotografie, recenzje i – te najważniejsze – żywe wspomnienia obcowania z wielką literaturą, do której na pewno będziemy wracać zarówno w lekturze jak i inscenizacjach.

STARA KOBIETA WYSIADUJE

dsc_0066_400dsc_0197_400


ŚMIESZNY STARUSZEK

_dsc5463_400kopia_dsc_0898_400

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej