Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
25.09.2017

NOWE TWARZE

Do naszego zespołu aktorskiego dołączyli Weronika Kowalska z Krakowskiego PWST oraz Cezary Kołacz z Łódzkiej PWSFTviT

Miło nam poinformować, że do naszego zespołu aktorskiego dołączyli: Weronika Kowalska z Krakowskiego PWST oraz Cezary Kołacz z Łódzkiej PWSFTviT. Oboje są młodzi, zdolni i posiadają niesamowitą charyzmę.

Weronika zadebiutowała na naszej scenie w spektaklu dla dzieci KRAKOWSKIE ABECADŁO w reżyserii Maćko Prusaka. Urzekła nas niesamowitym głosem, który już niebawem usłyszycie w naszej najnowszej produkcji ZAHIPNOTYZUJ MNIE. PIOSENKI ZYGMUNTA KONIECZNEGO (premiera 7.10). Weronika jest również laureatką wielu nagród aktorskich za rolę w spektaklu DO DNA w reżyserii Ewy Kaim min. MARTA AWARD za najlepszą rolę żeńską na 27. Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych SETKANI/ENCOUNTER w Brnie, nagroda za pierwszoplanową rolę oraz nagroda publiczności na 9. Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF w Warszawie czy niedawno zdobyta nagroda zespołowa oraz nagroda ZASP "Ale Aktor!" oraz nagroda publiczności na XXI. Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie.

Cezary zadebiutował na Scenie Stolarnia spektaklem BECZKA PROCHU w reżyserii Małgorzaty Bogajewkiej będącym naszą koprodukcją z Łódzką Filmówką. Jego energia i błysk w oku nie mógł pozostać niezauważony. Docenili go min. nagrodą Publiczności na 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, nagrodą Opus Film dla aktora, "którego chcielibyśmy oglądać na ekranie telewizyjnym i filmowym" za role w spektaklach "Diabeł, który..." oraz "Beczka prochu" na 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Cezarego możecie również zobaczyć w naszym spektaklu MIÓD w reżyserii Tomasza Svobody na Scenie Pod Ratuszem (najbliższe spektakle 28/29.09 ).

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej