Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
28.01.2009

NOWA HUTA KOŃCZY 60 LAT

Aby uświetnić obchody jubileuszowe nasz Teatr organizuje Międzynarodowy Festiwal Teatralny „W SOSIE SOCU”

Do udziału w Festiwalu zaprosiliśmy teatry, które istnieją i działają w miejscach podobnych do Nowej Huty, na ternach postindustrialnych, gdzie komunizm w życiu, a socrealizm w sztuce odcisnęły swoje piętno. Na nowohuckiej scenie zaprezentują się więc zespoły teatralne ze Śląska i Łodzi, ale także z Niemiec, Czech i Rosji.
Szczegóły dotyczące zaproszonych spektakli podamy niebawem.

Natomiast nasz Teatr na Festiwal przygotowuje aż trzy tytuły.

„Symfonia lokatoris” Adama Sroki w reżyserii autora, będzie na Festiwalu prezentowana w wersji plenerowej niejako na osiedlowym podwórku, miedzy teatrem a najbliższym blokiem Osiedla Teatralnego. Jego mieszkańcy będą mogli zasiąść w oknach i na swoich balkonach, niczym w lożach teatralnych, współtworząc jednocześnie ten nietuzinkowy spektakl.

Patrz mi w oczy” związanego od zawsze z Hutą Jerzego Ridana, w reżyserii autora to będzie bardzo szczególny spektakl, bo przywołujący historię, która rozgrywała się w miejscu, gdzie przedstawienie to będzie pokazywane – obrona Nowohuckiego Krzyża i losy ludzi, którzy bardziej lub mniej przypadkowo znaleźli się w tłumie w momencie zamieszek stały się kanwą teatralnego parareportażu historycznego.

|„Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” Ivo Bresana w reżyserii Tomasza Obary będzie szczególnym zwieńczeniem Festiwalu, gdyż zostanie zagrane w NOC TEATRÓW w Alei Róż. Tam gdzie kiedyś stał monumentalny pomnik Lenina stanie na scenie Mate Bukara, przewodniczący spółdzielni produkcyjnej i sekretarz organizacji partyjnej ze wsi Głucha Dolna… Będzie to wspaniała zabawa teatrem szekspirowskim, zaprawiona gorzka refleksją nad powikłanymi zależnościami między prawdą i prawem, sumieniem i sprawiedliwością.

Chcemy, żeby ten Festiwal był nie tylko pochyleniem się nad minioną historią, ale też fascynującym spotkaniem z jak najbardziej współczesną sztuką teatru.

Już teraz zapraszamy na festiwalowe spektakle, które odbędą się między 4 a 13 czerwca.

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej