Strefa widza

Zobacz więcej

KULTURA DLA SENIORA - AKCJA 60 + KULTURA

28 września br. rozpocznie się ósma edycja weekendu kultury dla seniorów, organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

28 września br. rozpocznie się ósma edycja weekendu kultury dla seniorów, organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Zapraszamy seniorów na niesamowity wieczór z kulturą kraju kwitnącej wiśni. W ramach akcji „Kultura dla seniorów – akcja 60+kultura” przygotowaliśmy dla Państwa bilety za symboliczne 5 zł na spektakl „Małżeństwo — japońska para, rosyjska para. Teatr Konoshitayami z Kioto". Zachęcamy do rezerwowania miejsc — ilość miejsc biorących udział w akcji „Kultura dla seniorów – akcja 60+kultura” jest ograniczona.

Małżeństwo — japońska para, rosyjska para. Teatr Konoshitayami z Kioto — spektakl w języku japońskim z polskimi napisami.
28 i 29 września o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru Ludowego (os. Teatralne 34) będzie można zobaczyć współczesny, ale wyrastający z tradycji teatr japoński i japońską interpretację najbardziej rosyjskiego z XIX-wiecznych pisarzy dramatycznych, Antoniego Czechowa! Grupa teatralna Konoshitayami z Kioto zaprezentuje na naszej scenie spektakl złożony z dwóch jednoaktówek: „Papierowa kula” Kinio Kisidy i „Niedźwiedź” Antoniego Czechowa.
To niezwykłe połączenie kulturowe jest dowodem na to, że pod każdą szerokością geograficzną relacje, emocje i uczucia rodzące się między kobietą i mężczyzną w istocie są takie same. Miłość, nienawiść, potrzeba bycia rozumianym i akceptowanym nie znają granic, ani różnic kulturowych. Zapraszamy na japońskie wieczory w Nowej Hucie. Spektaklowi towarzyszyć będzie prawdziwy japoński event. Dodatkowo w oba wieczory godzinę przed rozpoczęciem przedstawienia i w przerwie spektaklu, dzięki uprzejmości Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, zaprosimy naszych widzów na ceremonię parzenia herbaty. Każdy będzie mógł spróbować, jak smakuje napój przygotowywany z taką pieczołowitością i kunsztem. Dla chętnych - miniwarsztaty origami, a dla miłośników egzotycznej mody możliwość przymierzenia tradycyjnego japońskiego kimona. Nie tylko panie będą mogły na moment przeobrazić się w atrakcyjne Japonki, również panowie będą mieli szansę przymierzyć codzienny strój japoński, czyli yukatę.

Wstęp dla seniorów za symboliczne 5 zł.
Bilet dla osoby towarzyszącej seniorowi: 25 zł

Bilety dostępne w kasach. Rezerwację można dokonać w Biurze organizacji widowni: 12 68 02 112, 12 68 02 113, rezerwacja@ludowy.pl.

link do wydarzenia na fb — kliknij tutaj.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Oprowadzanie po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, a nawet zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym (3D) – takie atrakcje czekają na seniorów w ostatni weekend września w 126 miejscowościach w całej Polsce.

28 września br. rozpocznie się ósma edycja weekendu kultury dla seniorów, organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Seniorzy będą mogli skorzystać za darmo bądź w promocyjnej cenie z oferty kulturalnej w całej Polsce w 329 różnych miejscach. W akcji uczestniczą m.in. muzea, teatry, biblioteki, filharmonie i opery, a nawet parki krajobrazowe.

Więcej info na stronie organizatora — kliknij tutaj.

 

Popularne

Obrazek

NADCHODZĄCE PREMIERY

Sprawdź co przygotowaliśmy na najbliższe miesiące - NOWOŚCI repertuarowe 2021/2022

Zobacz więcej
Obrazek

WSPRACIE DLA TEATRU LUDOWEGO

Teatr Ludowy otrzymał wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Zobacz więcej
Obrazek

VOUCHER – DLACZEGO WARTO GO WYBRAĆ?

Voucher do teatru to idealny prezent dla miłośnika sztuki. Podaruj sobie lub swojemu bliskiemu niezapomniane chwile w Teatrze Ludowym.

Zobacz więcej