Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
14.09.2023

"KRUK Z TOWER". HARMONOGRAM SPOTKAŃ I WARSZTATÓW - UWAGA ZMIANA!

Po spektaklu „Kruk z Tower” nikt nie zostanie sam ze swoimi refleksjami i emocjami. Będzie szansa je zracjonalizować i uporządkować.

UWAGA ZMIANA! 

Spektakl 29 października i spotkanie zostały odwołane. Spotkanie z Bartłomiejem Taurogińskim, specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeutą odbędzie się 27 pażdziernika wraz z dr hab. n. med. Maciejem Pileckim, specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży.

 

Zapraszamy serdecznie młodzież,  rodziców nastolatków i wszystkich dorosłych pracujących z młodzieżą, zagubionych i często bezradnych w kontaktach z młodymi ludźmi na spotkania warsztatowe, swobodną rozmowę z autorytetami z dziedziny psychologii i psychiatrii zarówno młodzieży jak i dorosłych oraz psychoterapeutami. 

Będzie można podzielić się swoimi problemami, zapytać o radę, jak rozwiązać nierozwiązywalny problem, jak dotrzeć do własnego, kilkunastoletniego dziecka, które broni się przed bardziej zażyłym kontaktem z rodzicem.


Spotkania te poprowadzi redaktor Łukasz Wojtusik, prywatnie ojciec dwóch nastolatków, sam żywo zainteresowany problemem trudnych relacji w rodzinie, gdzie są dorastające dzieci. Pierwszymi gośćmi, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, podpowiedzą jak radzić sobie ze stresem i irytacją, kiedy młody człowiek nie chce z nami rozmawiać będą:

-17 września Dominika Dudek, profesor nauk medycznych, kierowniczka Katedry Psychiatrii i Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalistka w zakresie psychiatrii klinicznej, zaburzeń depresyjnych oraz choroby dwubiegunowej, od 2013 redaktorka naczelna czasopisma „Psychiatria Polska”, prezeska Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego od 2022.

-21 października dr Maciej Pilecki, lekarz, specjalista psychiatrii ogólnej oraz dzieci i młodzieży, certyfikowany psychoterapeuta, superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychoterapeuta European Association for Psychotherapy, Lider Grup Balinta Międzynarodowego Towarzystwa Balintowskiego, kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Katedrze Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek zespołu roboczego ds. zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży przy Ministrze Zdrowia.

Kolejne spotkania dla dorosłych odbędą się:

-22 października, godz.18.00 – po spektaklu spotkanie z Bartłomiejem Taurogińskim,  specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeutą
-27 października, godz. 19.00 - po spektaklu spotkanie z dr hab. n. med. Maciejem Pileckim, specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży
-29 października, godz. 16.00 - po spektaklu spotkanie z Bartłomiejem Taurogińskim, specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeutą

Natomiast nastoletnich widzów zapraszamy:
-10 października, godz. 11.00
-11 października, godz. 11.00
-12 października, godz. 11.00
-19 października, godz. 11.00
-20 października, godz. 11.00

Spotkania dla młodzieży 16+ poprowadzi Aleksandra Barczyk - absolwentka teatrologii UJ i APT w Gardzienicach, pedagożka teatru i cyrku, współzałożycielka Fundacji Wszyscy Obecni. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

Pomoże ona uczestnikom warsztatu rozpoznać charakter ich relacji z dorosłymi i rodzicami i wypracować techniki, które mogłyby je poprawić i uzdrowić. Warsztaty te będą miały charakter bardziej interaktywny, angażujący młodych ludzi nie tylko intelektualnie i emocjonalnie.

Spektakl Andrieja Iwanowa "KRUK Z TOWER" w reż. Darii Kopiec oraz towarzyszące spotkania warsztatowe odbywają się na Scenie Kameralnej w Teatralnym Instytutcie Młodych na Osiedlu Teatralnym 23.

Bilet na spektakl jest również biletem wstępu na warsztaty.

Rezerwacja miejsc w Biurze Obsługi Widza: tel. 12 68 02 112, 12 68 02 113, rezerwacja@ludowy.pl.
Zakup bezpośredni dla widza dorosłego, możliwy na stronie WWW.LUDOWY.PL

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach. Programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2023.

Popularne

Obrazek
09.11.2023

„AKTORZY PROWINCJONALNI CZYLI POCIĄG DO HOLLYWOOD” - W GRUDNIU PREMIERA

W grudniu kolejna premiera w Teatralnym Instytucie Młodych. „AKTORZY PROWINCJONALNI CZYLI POCIĄG DO HOLLYWOOD” w reż. Michała Siegoczyńskiego.

Zobacz więcej
Obrazek
29.10.2023

OSTATNIE SPOTKANIE WARSZTATOWE - "KRUK Z TOWER"

27 października odbyło się ostatnie spotkanie warsztatowe po spektaklu "Kruk z Tower" . Udział wzięli Bartłomiej Taurogińskim, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta oraz dr hab. n. med. Maciej Pilecki, specjalistz psychiatrii dzieci i młodzieży.

Zobacz więcej
Obrazek
24.10.2023

JESTEŚMY PO PREMIERZE - "CHŁOPÓW" W REŻ. REMIGIUSZA BRZYKA

To opowieść o naszych przodkiniach i przodkach; od nich pochodzi DNA, które nas dzisiaj definiuje.

Zobacz więcej