Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
22.02.2017

KINO "HUTA"

Idea:Film przychodzi do teatru, Polska przyjeżdża do Nowej Huty. Najciekawsze zjawiska w polskim kinie; twórcy kształtujący własny język filmowy, poszukujący, niepoprawni...

Idea:

KINO HUTA

Film przychodzi do teatru, Polska przyjeżdża do Nowej Huty.
Najciekawsze zjawiska w polskim kinie; twórcy kształtujący własny język filmowy, poszukujący, niepoprawni...
Szeroko dyskutowane tytuły, kontrowersyjne tematy, nowe trendy, emocjonujące spotkania - to wszystko w nowym cyklu filmowych spotkań Łukasza Maciejewskiego w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie.

Projekcjom każdorazowo towarzyszyć będzie rozmowa z reżyserami (oraz członkami ekip) pokazywanych tytułów.

 

Bilety do nabycia w kasach i online

 


17 marca zapraszamy na film  KAMPER

reż. Łukasz Grzegorzek
scenariusz: Krzysztof Umiński, Łukasz Grzegorzek
obsada: Piotr Żurawski,  Marta Nieradkiewicz, Jacek Braciak, Justyna Suwała
zdjęcia: Weronika Bilska
muzyka: Czarny HIFI, Pezet, Zbigniew Wodecki, Maanam

czas trwania: 89 min.


Po projekcji filmu zapraszamy na spotkanie z reżyserem Łukaszem Grzegorzkiem i producentką Natalią Grzegorzek.
Pomysł cyklu i prowadzenie spotkania - Łukasz Maciejewski

 

Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno.

Znacie ich. Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. Mania i Kamper. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z ognistą nauczycielką hiszpańskiego.

„Kamper” to nowoczesna, szczera i bezpretensjonalna komedia o współczesnych trzydziestolatkach. Debiut Łukasza Grzegorzka to wzruszająca i pełna humoru opowieść o miłości i lęku przed dorosłością, a jednocześnie wciągająca historia o budowaniu poczucia bezpieczeństwa i nagłym traceniu gruntu pod nogami. Twórcy „Kampera” stawiają pytania kluczowe dla pokolenia, które nie boi się przyznać, że ma wszystko i nie wie, co z tym zrobić. Kapitalnie poprowadzeni aktorzy ożywiają historię budzącą przyjemnej natury nostalgię. „Kamper” jest historią o konfrontacji różnych perspektyw, więc na ścieżce dźwiękowej przeboje Zbigniewa Wodeckiego i Maanamu splatają się z nowym, zainspirowanym filmem, kawałkiem Pezeta, legendy polskiej sceny hip-hopowej oraz muzyką skomponowaną przez Czarnego HIFI. Wszystkie te elementy składają się na rewelacyjny i lekki film pełen autentycznych emocji.

 

BIOGRAFIE:

„Kamper” jest efektem pracy pełnych pasji, utalentowanych trzydziestolatków. Za reżyserię filmu odpowiada ŁUKASZ GRZEGORZEK (rocznik 1980), absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, który dotychczas reżyserował teledyski, reklamy i spoty ramówkowe. „Kamper” to jego debiut fabularny. Scenariusz filmu o parze, która musi się uporać z nadejściem dorosłości Grzegorzek napisał wspólnie z KRZYSZTOFEM UMIŃSKIM (rocznik 1984), tłumaczem książek, komiksów i filmów oraz autorem scenariusza do polsko-francuskiego filmu krótkometrażowego „Rue de la Source”. Za zdjęcia do filmu rozgrywającego się głównie w czterech ścianach warszawskiego mieszkania odpowiada WERONIKA BILSKA (rocznik 1983). Wielokrotnie nagradzana operatorka wcześniej współpracowała m.in. z Przemysławem Wojcieszkiem („Jak całkowicie zniknąć”), Grzegorzem Zaricznym („Gwizdek”, „Fale”) i Waldemarem Krzystkiem (jako operatorka kamery na planie 80 milionów). O melancholijną aurę muzyczną filmu zadbał CZARNY HIFI (rocznik 1986) – producent muzyczny, założyciel formacji Hip-Hopowej HIFI Banda znany też ze współpracy z takimi artystami jak Pezet, Ania Dąbrowska, Fisz & Emade, Sokół. W koprodukcji z m.in. Opus Film i Toya Studios „Kampera” wyprodukowała NATALIA GRZEGORZEK (rocznik 1984), antropolożka, absolwentka kursu DOK PRO w Szkole Wajdy i właścicielka domu produkcyjnego Koskino.

 

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej