Strefa widza

Zobacz więcej

BŁYSK REKINA

Jubileusz BŁYSKU REKINA!

Już od 18 lat gramy dla was, zobaczcie jakie były nasze początki. Zapraszamy w sentymentalną podróż.

Światowa prapremiera sztuki Philipa Ridleya "Błysk rekina" odbyła się w 1997 roku, w londyńskim Royal National Theatre osiągając wielki sukces. Po raz pierwszy w Polsce wyreżyseruje ją nasz ówczesny dyrektor Jerzy Fedorowicz, w ramach projektu "Terapia przez sztukę". To 262 premiera naszego teatru. Miała miejsce 28 października 2000 roku. Na przestrzeni lat bawi i edukuje kolejne pokolenia młodzieży. Odwiedziły nas niezliczone grupy z całej małopolski. Jej przesłanie dotyczy problemów współczesnej rodziny, przyjaźni, ocalenia wrażliwości i godności ludzkiej.

W pierwszej obsadzie wystąpili: Marta Bizoń, Piotr Beluch, Piotr Pilitowski, Dominika Knapik, Jan Nosal, Katarzyna Raduszyńska, Katarzyna Zielińska, Andrzej Kozłowski, Sebastian Pałka, Jakub Snochowski.

W obecnej obsadzie występują: Karol Polak, Anna Pijanowska, Iwona Sitkowska, Roksana Lewak (gościnnie), Patrycja Durska, Andrzej Kozłowski (gościnnie), Paweł Kumięga, Wiktoria Węgrzyn (gościnnie), Jacek Joniec (gościnnie), Ryszard Starosta, Piotr Franasowicz.

Trzy lata temu świętowaliśmy 15-locie spektaklu. Zapraszamy do galerii ze zdjęciami z tego wyjątkowego dnia. W spektaklu udział wzieli aktorzy zarówno z pierwszej jak i ówczesnej obsady.

                                                                                                 ***********************************************************

Sparkleshark / Błysk Rekina to teatr dla wielbicieli filmów akcji! Rockowa muzyka! Świetne teksty! Brawurowe popisy taneczne! Młodość i niesamowita energia! Cool! Na dachu wieżowca znalazł sobie kryjówkę szkolny outsider - poeta i nadwrażliwiec. Kiedy jego azyl odkrywają dziewczyny, jedynym zagrożeniem jest śmiech i kpina, ale i te tracą siłę wobec stopniowej fascynacji tajemnicą i innością. Naprawdę niebezpiecznie robi się, kiedy na dach dociera szkolny osiłek - kulturysta i obiekt powszechnego podziwu - wraz ze swoimi kumplami. Kto wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji siły i wrażliwości? Ze strzępów doświadczeń, strachów i marzeń młodych ludzi rodzi się baśń, która może wyzwolić ich z narzuconych sobie póz i głęboko skrywanych kompleksów. Opowieści towarzyszy świetna muzyka rockowa i brawurowe popisy taneczne.

Zapraszamy zatem na kolejne spektakle - "Baśń przeciwko agresji" jak napisano o nim w jednej z licznych recenzji.

 

reżyseria: Jerzy Fedorowicz

scenografia: Elżbieta Krywsza

choreografia: Violetta Suska

muzyka: Robert Lubera

teksty piosenek: Bronisław Maj

światło: Piotr Trela

asystent reżysera: Piotr Piecha

inspicjent: Anita Leszczyńska - Wilczak

sufler: Martyna Rezner

 

Zdjęcia z 15-lecia : Sebastiam Strama

 

 

Popularne

Obrazek

NADCHODZĄCE PREMIERY

Sprawdź co przygotowaliśmy na najbliższe miesiące - NOWOŚCI repertuarowe 2021/2022

Zobacz więcej
Obrazek

WSPRACIE DLA TEATRU LUDOWEGO

Teatr Ludowy otrzymał wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Zobacz więcej
Obrazek

VOUCHER – DLACZEGO WARTO GO WYBRAĆ?

Voucher do teatru to idealny prezent dla miłośnika sztuki. Podaruj sobie lub swojemu bliskiemu niezapomniane chwile w Teatrze Ludowym.

Zobacz więcej