Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
17.05.2021

IX ŚWIĘTO RODZINY KRAKOWSKIEJ

23 maja o godz. 12:00 zapraszamy całe rodziny na Osiedle Teatralne 34 na integrujące, wielopokoleniowe spotkanie.

23 maja (niedziela) PLENER - OSIEDLE TEATRALNE 34.  (w razie niepogody foyer teatralne).

Akcja promocyjna Teatru Ludowego dla najmłodszych “Tuwimowo..” - gry i zabawy dla dzieci z poezją Tuwima. Około godz. 12.50 - “Jak nie zgubić się w Teatrze” czyli oprowadzanie. Zapraszamy na zwiedzanie Teatru Ludowego, podczas którego będzie można zobaczyć przestrzenie nie tylko takie foyer czy widownia. Niedostępnym na co dzień dla widzów przejściem wejdziemy za kulisy, zajrzymy do charakteryzatorni, teatralnej garderoby. Opowiemy Wam jak wygląda proces tworzenia roli. To jedyna taka okazja aby stanąć na scenie i poczuć się jak prawdziwy aktor!

To już IX edycja tego integrującego, wielopokoleniowego i rodzinnego spotkania Krakowian, które ze względu na pandemię koronawirusa Covid-19, będzie odbywało się w innej, przede wszystkim bezpiecznej pod względem sanitarnym, formule.

Kulminacja Święta Krakowskiej Rodziny będzie miała miejsce w niedzielę 23 maja br. na Krakowskich Błoniach gdzie odbywać się będą różnorodne aktywności sportowe, w tym biegi dla dzieci w kilku kategoriach wiekowych, rodzinna sztafeta wielopokoleniowa nordic walking oraz ćwiczenia i pokazy sportowe.

Odbędzie się również prezentacja miejskich rowerów elektrycznych, a specjaliści z zakresu ruchu drogowego będą udzielać porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po mieście. Nie zabraknie również pokazów ratownictwa, w tym ratownictwa drogowego, straży pożarnej, straży granicznej i wojska. Będzie również możliwość podzielenia się z potrzebującymi najcenniejszym darem jakim jest krew w specjalnie zorganizowanym punkcie krwiodawstwa. Wszystkie aktywności są tak przygotowywane by przeprowadzenie ich było zgodne z wytycznymi sanitarnymi, z zachowaniem bezpieczeństwa zarówno dla uczestników jak i organizatorów wydarzenia, a jego hybrydowa formuła pozwoli Wam śledzić najciekawsze punkty programu również 𝐨𝐧𝐥𝐢𝐧𝐞. Szczegółowy program imprezy znajdziecie niebawem na stronie https://kkr.krakow.pl/

 Zapraszamy serdecznie

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej