Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
05.06.2020

III CHARYTATYWNY KONCERT "DZIECI DZIECIOM"

Zapraszamy na koncert przygotowywany przez Stowarzyszenie Lions Club Kraków - Stare Miasto , Zespół Szkół Specjalnych w Nowej Hucie, przy gościnnym udziale dzieci i młozieży z innych szkół nowohuckich, który w tym roku odbędzie się online, a którego hasłem przewodnim jest "Tęsknię za Tobą Teatrze".

Link do wydarzenia będzie aktywny od 26 czerwca od godz.18.00

Podczas koncertu wesprzeć będzie można uczniów i wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych, którzy w tym roku zbierają pieniądze, z przeznaczeniem wydatkowania ich na kulturę.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia inicjatywy.

Datki możecie przekazać na Konto Charytatywne: 49 1240 1431 1111 0000 1044 8463
z dopiskiem: Dzieci Dzieciom.

 

Szczególne podziękowania dla Piotra Piechy aktora Teatru Ludowego, który poprowadził koncert.

KONCERT

Zespół Szkół Specjalnych nr 14 to szkoła otwarta na każdego ucznia, aktywizująca i inspirująca do rozwoju poprzez mądre towarzyszenie dziecku, uwzględniające jego potencjały i ograniczenia, które jest prowadzone w atmosferze dialogu i wzajemnego poszanowania.

Szkoła stanowi miejsce integracji i współpracy ponad wszelkimi podziałami. W ostatnich latach realizowała wiele projektów, których celem jest przedstawienie  uczniów z tej najlepszej i najszczęśliwszej strony – ich artystycznej twórczości. Ta sfera życia naszych dzieci stanowi bardzo ważną część ich rozwoju.

Z tej właśnie potrzeby między innymi zrodził się projekt - „Jestem artystą” oraz projekt „Tacy Sami”. Aby spełnić marzenia podopiecznych od trzech lat dzięki pomocy Lions Club Kraków -  Stare Miasto, Teatru Ludowego, Fundacji dla AGH, organizowany jest już po raz trzeci charytatywny koncert „Dzieci Dzieciom”.

W koncercie tym bierze udział wielu artystów, którzy z wielkim zaangażowaniem prezentują swoją twórczość dedukując ją naszym uczniom. Podczas koncertu na scenie Teatru Ludowego nasi młodzi artyści łączą się ze wszystkimi uczestnikami koncertu poprzez taniec i śpiew, niosąc przesłanie, że sztuka nie zna podziałów.

 

W tym roku III charytatywny koncert „Dzieci Dzieciom” ma szczególną oprawę. Wszyscy artyści biorący w nim udział, jednoczą się online z uczniami szkoły i ich rodzinami pomagając im przejść przez ten nietypowy dla wszystkich czas. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na pomoc uczniom, by dać im nadzieję na lepsze jutro.

 

 

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej