Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
14.09.2021

"GDY PRZYJDZIE SEN" W TRASIE. RUSZYŁA 13 EDYCJA TEATR POLSKA, CZYLI # JEDZIEMY Z TEATREM.

Realizowany od 2009 roku program TEATR POLSKA ma na celu popularyzowanie sztuki teatru oraz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do kultury, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
W ramach programu TEATR POLSKA od 5 sierpnia do 31 października 2021 zaplanowano 150 pokazów spektakli w 75 miejscowościach. TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska

anetabednarczyk2021
Wczoraj wieczorem miałam przyjemność oglądać spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa pt."Gdy przyjdzie sen". W Nałęczowie teatr, nie ukrywajmy to dość nietypowy wydarzenia,  ale na szczęście wszystko idzie ku lepszemu.Niesamowita gra aktorska, spektakl od pierwszej chwili do ostatniej był pełen emocji i skupiał uwagę widza. Świetnie spędziłam wieczór i cieszę się,że nasze malutkie kółko teatralne i teatr "Młodzi Duchem" może czerpać wiedzę od już bardziej doświadczonych. Kto nie widział polecam koniecznie obejrzeć w innym terminie. Dziękujemy aktorom @teatr_ludowy za to,że po występie zechcieli spotkać się z widzami i porozmawiać.Zwykle tego nie robią. Na prośbę naszego Teatru Młodzi Duchem zrobili wyjątek. To jest klasa

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej