Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
05.03.2013

DAGNY. BRECHT. KSIĘŻNICZKA. ŻEBRAKÓW

DAGNY.BRECHT.księżniczka.żebraków to monodram muzyczny, który powstał w ramach warsztatu IV roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej,Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi w 2012r.
ZAPRASZAMY 12. marca 2013r. o godz. 19:00 na Scenę Pod Ratuszem - wstęp wolny.

"DAGNY.BRECHT.księżniczka.żebraków"  to zestawienie songów i innych tekstów Bertolta Brechta ze współczesną muzyką elektroniczną. Projekt nawiązuje do stylistyki obecnej popkultury, wyrażając jednocześnie bunt wobec panujących w niej trendów. Jest poszukiwaniem "efektu obcości" poprzez różne formy wyrazu artystycznego. Podtytuł projektu nawiązuje do postaci Polly Peachum z "Opery za trzy grosze" Bertolta Brechta. Jednak historia córki króla żebraków, w połączeniu z innymi utworami Bertolta Brechta, nie musi opowiadać wyłącznie historii Polly...

 
brecht1_512brecht2_512


DAGNY CIPORA (PWSFtviT Łódź) – scenariusz, reżyseria
MARCIN POWALSKI (AM Łódź) - nowe aranżacje muzyczne
MARIETTA SOKALSKA (UMCS Lublin) - tłumaczenia songów
JOANNA WRÓBEL (ASP Łódź) - scenografia i kostiumy
ANNA PRÓCHNIAK (PWSFTviT Łódź) - choreografia, konsultacje reżyserskie
 
PREMIERA spektaklu odbyła się 13. marca 2012r. w Teatrze Szwalnia w Łodzi. Spektakl pojawił się również w ramach Festiwalu "Miasto Poezji" w Lublinie (maj 2012) i został laureatem finału V Międzynarodowego Festiwalu "Nocne Teatralia STRACHY" w Krośnie (wrzesień 2012).

ZAPRASZAMY  
12 marca 2013r. o godz. 19:00 na Scenę Pod Ratuszem - WSTĘP WOLNY

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej