Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
29.08.2016

Czy znasz Scenę Stolarnia?

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim nowy sezon teatralny!!...

Czy znasz Scenę Stolarnia?

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim nowy sezon teatralny!! Najwyższy czas nadrobić zaległości i poznać nowe miejsce na teatralnej mapie Krakowa. Od 17 września rusza nowy sezon na Scenie Stolarnia*. Zapraszamy do zapoznania się ze spektaklami, które zagoszczą na Stolarni w nadchodzącym miesiącu:


17 września w ramach NOCY TEATRÓW** - zaprezentujemy otwartą próbę czytania dramatu improwizacjami aktorsko - muzycznymi pod tytułem GDY PRZYJDZIE SEN. W tej balladzie – moralitecie rozpacz miesza się z pożądaniem, zawiść z miłością. A wszystko to opowiedziane jest ze sporą dawką komizmu.

 

22/23 września odwiedzą nas Ratuszowe SARENKI. Któż z nas nie lubi czeskich komedii. Specyficzny humor naszych sąsiadów zawsze wywołuje w nas - niemal mimowolną - wesołość. Zapraszamy zatem na wesoły wieczór w towarzystwie czterech życiowych nieudaczników: dyrygenta, który w wypadku stracił powieki, cierpiącego na gigantyzm mykologa, nieśmiałego urzędnika skarbówki i bezrobotnego wynalazcy oraz czterech niezwykłych Sarenek.

 

29 września odbędą się dwa pokazy sztuki Tadeusza Różewicza - KARTOTEKA. Zapraszamy w świat blagi i patosu, depresji i ekspresji, sensu i zwątpienia, który postanowiliśmy zbudować wykorzystując do tego cały budynek mieszczący w sobie Scenę Stolarnia i Scenę Nurt. Nasz spektakl stanie się dla ciebie planszą gry fabularnej. Bohatera i jego wartości stworzysz sam, w zależności od strategii i ścieżki którą podążysz.  

 

30 września na zakończenie miesiąca mamy miły początek, a raczej powrót do repertuaru spektaklu MIÓD . Ta komedia przeszła już „próbę ogniową” podczas czytania scenicznego i to aplauz widzów zdecydował, że postanowiliśmy zrealizować pełnowymiarowy spektakl, który wszedł do naszego repertuaru. Zapraszamy więc na absurdalną czeską komedię Tomasa Svobody „Miód”. Zaprzyjaźniony z nami czeski reżyser i dramaturg przeniósł swoją sztukę w nasze realia, Teatru Ludowego, jest zatem jeszcze śmieszniej… ale też niegłupio!


Bilety na spektakle dostępne są online oraz w kasach biletowych.

*Scena Stolarnia mieści się na parterze "Zaplecza teatralnego" Teatru Ludowego w budynku zlokalizowanym na os.Teatralne 23 w Krakowie. Scena jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz w jej pobliżu znajduje się bezpłatny parking.

*Wejściówki na NOC TEATRÓW będą dystrybuowane przez Urząd Miasta oraz kasy biletowe - o rozpoczęciu dystrybucji będziemy informować w późniejszym czasie.

 

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej