Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
07.01.2013

BĘDZIE ŚPIEWAJĄCO

W Nowym Roku nie poprzestaniemy jedynie na najlepszych życzeniach dla naszych widzów, ale też postaramy się obdarować każdego wedle jego gustu. Dla każdego znajdzie się w tym roku coś miłego, chociaż nieco uogólniając można powiedzieć, że będzie śpiewająco…

W Nowym Roku nie poprzestaniemy jedynie na najlepszych życzeniach dla naszych widzów, ale też postaramy się obdarować każdego wedle jego gustu. Dla każdego znajdzie się w tym roku coś miłego, chociaż nieco uogólniając można powiedzieć, że będzie śpiewająco…

Już niebawem, bo 1 lutego, zapraszamy miłośników mocnych brzmień na premierę muzycznego spektaklu „Kochanowo i okolice”, którego bohaterem będzie grupa deathmetalowa „Exterminator”.
W rolę muzyków wcielą się aktorzy i jednocześnie członkowie znanej w Krakowie grupy muzycznej - „Kurtyna Siemiradzkiego”.

koch_1_400koch_2_400Nie zapomnimy też o najmłodszych widzach. Po feriach zimowych zapraszamy na bajkę muzyczną „Kot w butach”.
Historia trzech braci, jednego kota, króla Tęgoskóra, królewny Purchawki i złego czarnoksiężnika Gromiwoja, który oczywiście przegrywa w starciu z kocim sprytem i pomysłowością, zostanie śpiewająco opowiedziana przez aktorów naszego Teatru oraz studentów KSTiF.W kwietniu zrobi się na naszej scenie nieco poważniej, jednak kolejna premiera „Peggy Pickit widzi twarz Boga” współczesnego niemieckiego dramaturga, Rolanda Schimmelpfenniga nie będzie pozbawiona nieco absurdalnego czarnego humoru. Tu śmiech widzów może podszyty być grozą.

czy to jest Peggy Pickit?
foto. Joanna Wolinska

peggy_1_400peggy_2_400

Kolejna, majowa premiera będzie natomiast próbką współczesnej dramaturgii rosyjskiej. „Zabójca” Aleksandra Mołczanowa w reżyserii Jarosława Tumidajskego to przejmujący tekst o pogubionych młodych ludziach, podany jednak w bardzo atrakcyjnej formie. Historia miłosna i niemal kryminalna intryga mogą przesądzić o jego popularności.

A na koniec sezonu, w Dniu Dziecka, znowu zapraszamy na muzyczna premierę dla młodych widzów. Będzie to niby-opera „Przygody Arka Noego” z librettem Michała Rusinka i muzyką Andrzeja Zaryckiego. Opowiedziana w formie wpadających w ucho piosenek historia potopu w krakowskim ZOO powinna poruszyć serca wszystkich od lat 2 do 102!

Popularne

Obrazek
01.10.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY" - PRZEDPREMIEROWO

Ożyły mury Ratusza. Słowa Mistrza i dźwięki muzyki uniosły się nad zdumionym Krakowskim Rynkiem…

Zobacz więcej
Obrazek
10.09.2021

ZADANIE INWESTYCYJNE

Teatr Ludowy realizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Modernizacja Dużej Sceny Teatru Ludowego wraz z zakupem wyposażenia – Etap 4" w ramach Programu Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
Obrazek
07.09.2021

"ANDŻEJ ŚNIEGU" - POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Autobiograficzny monodram "Andżej Śniegu" autorstwa i w wykonaniu legendy krakowskiej Sceny teatralnej - Andrzeja Franczyka. Zapraszamy 30 września na Scenę Pod Ratuszem.

Zobacz więcej